Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Výtržník ve vlaku

KLADENSKO – Agresivní cestující bez jízdenky byl z vlaku vyveden. 

Policisté oddělení hlídkové služby byli v rámci výkonu služby vysláni dne 9. února 2019 na vlakové nádraží v Kladně do ulice Milady Horákové, kde se má ve vlaku nacházet agresivní muž, který se nevhodně chová a slovně napadá posádku vlaku.

Po příjezdu na místo policejní hlídka na základě získaných poznatků zjistila, že podezřelý muž nemá u sebe platnou jízdenku a nechce si vystoupit, jelikož nemá peníze, aby dojel domů. Z těchto důvodů neustále nevybíravými výrazy napadal strojvedoucího i výpravčího a slovně jim i vyhrožoval. Policisté agresora ihned vyzvali, aby zanechal svého protiprávního jednání. Muž se jen na několik minut uklidnil, ale po chvilce opět začal napadat strojvedoucího a výpravčího vulgárními výrazy a jeho agresivita stoupala. Jelikož výtržník od svého protiprávního jednání neupustil ani po opakovaných policejních výzvách, policisté agresora za pomoci donucovacích prostředků zajistili a vyvedli z vlaku. Následně byla provedena dechová zkouška, při které byla naměřena hodnota 2,46 promile alkoholu v dechu.

Dvaadvacetiletý výtržník z Prahy byl poté eskortován ve služebních poutech na policejní služebnu. Policisté případ prošetřují a muž je za své protiprávní jednání podezřelý z přestupků proti veřejnému pořádku a občanskému soužití.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

11. února 2019

vytisknout  e-mailem