Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policistům neutekl

KLADENSKO – Recidivista opět v rukou zákona. 

Incident se odehrál v neděli 7. července 2019 v pozdním odpoledni. Hlídka policistů Obvodního oddělení Stochov v obci Srby prováděla dohled na bezpečností a plynulostí silničního provozu a kolem půl sedmé se policisté rozhodli zkontrolovat osobní automobil Škoda Octavia, který ke stanovišti policistů přijížděl od obce Tuchlovice.

Řidič poté, co spatřil policisty, otočil vozidlo do protisměru a jal se ujíždět směrem na obec Kačice. Hlídka se vydala vozidlo pronásledovat. Řidič v té době jel velkou rychlostí a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Při honičce, která nakonec skončila na místní komunikaci mezi poli, pronásledovaný řidič nezvládl řízení a havaroval. Ihned po havárii však opustil vozidlo a dal se na útek. V tom zasáhli policisté, kteří výtečníka pronásledovali a následně i dostihli. Vzhledem k tomu, že muž kladl aktivní odpor, byly použity donucovací prostředky.

Po zadržení policisté zjistili, že se jedná o jim dobře známého čtyřiapadesátiletého recidivistu, který měl již v minulosti problémy se zákonem. Muž navíc řídil v zákazu a byl pod vlivem návykové látky, konkrétně před jízdou požil drogy.

Provedená lustrace navíc ukázala, že vozidlo je vedeno v pátrání jako odcizené a stejně tak i registrační značky, které byly na vozidle namontovány.

Škoda na havarovaném automobilu byla vyčíslena na 30.000,- Kč.

Případ je prošetřován stochovskými policisty jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a podezřelému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
11. července 2019

Odkazy do noveho okna

Policistům neutekl

Policistům neutekl 

Detailní náhled

Policistům neutekl

Policistům neutekl 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem