Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Neobydlený dům přilákal zloděje

KLADENSKO – Škoda na odcizení byla vyčíslena na 12.000,- Kč. 

V neděli 8. září 2019 se na policisty Obvodního oddělení Unhošť obrátil třiašedesátiletý muž z Kladna s oznámením, že v době od 25. srpna 2019 do 7. září 2019 byl vykraden jeho rodinný dům v Unhošti v ulici Nerudova. Zatím nezjištěný pachatel rozbil skleněnou výplň okna a vnikl do nemovitosti, ze které odcizil historickou filmovou kameru, tři historické fotoaparáty a pětadvacet kotoučů s natočeným filmovým materiálem. Poškozením zloděj způsobil škodu 500,- Kč.

Případ je prošetřován jako přečin porušování domovní svobody, přečin krádeže a přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Unhošť, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 574. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
10. září 2019

vytisknout  e-mailem