Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Muž zadržen na místě činu

KLADENSKO – Díky všímavé ženě byl zadržen recidivista při krádeži. 

Ve středu 14. března 2018 ve čtyři hodiny přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení od sedmadvacetileté ženy, že se opakovaně spustil poplach v prodejně nábytku a bytových doplňků v Kladně v ulici Americká.

Na místo byla ihned po přijetí oznámení vyslána prvosledová hlídka a hlídka Obvodního oddělení Kladno – venkov.

Po příjezdu policejních hlídek se na místě nacházeli pracovníci bezpečnostní agentury, která má napojenu nemovitost na pult centralizované ochrany a ti policistům sdělili, že objekt podle jejich zjištění není narušen a vyzvali policisty, aby z místa odjeli.

Ti se však nedali jejich tvrzením odradit a rozhodli se provést kompletní kontrolu objektu. Následně byla ze střechy domu hlídkou obvodního oddělení spatřena osoba, která se nacházela ve venkovní oplocené zastřešené části obchodu. Bylo zřejmé, že prokazatelně na tomto místě krade. Jelikož byla v místě velmi špatná viditelnost a policisté viděli pouze siluetu postavy dospělého člověka a nebylo patrné, zda se v prostorech nachází více pachatelů, či zda není osoba ozbrojena, využili policisté svoje oprávnění a za použití donucovacího prostředku (hrozba namířenou střelnou zbraní) a následujícími výzvami zadrželi muže, který je důvodně podezřelý z krádeže.

Následným šetřením na místě činu bylo zjištěno, že poškodil oplocení objektu a následně se pokusil odcizit z obchodu zahradní nábytek v hodnotě šedesát tisíc korun.

Dále policisté zjistili, že se jedná o jim dobře známého sedmatřicetiletého recidivistu z Kladna, který byl pod vlivem návykové látky. Pozitivní byl u zadrženého test na drogy. Muž byl umístěn do policejní cely a v současné době probíhají úkony trestního řízení ve věci podezření z přečinu krádeže. Za výše zmiňovaný trestný čin hrozí podezřelému trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. 

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
14. března 2018

vytisknout  e-mailem