Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Kozel zahradníkem

KLADENSKO – Toto lidové rčení se hodí na jedenatřicetiletého muže, kterého v minulých dnech obvinil vyšetřovatel kriminální policie z přečinu krádeže. 

Na základě operativního šetření bylo zjištěno, že výše uvedený muž z Kladenska, který byl zaměstnán u bezpečnostní agentury jako ostraha hypermarketu v Kladně v ulici Americká, v této provozovně kradl. Celkem odcizil zboží za téměř třicet tisíc korun.

Podezření nejprve pojal expert prevence ztrát a bezpečnosti výše uvedeného hypermarketu, který zjistil, že z obchodu mizí různé zboží. Kontaktoval proto policisty, kteří po zhlédnutí kamerových záznamů, které jsou instalovány v objektu, vypátrali pachatele.

Tresné činnosti se obviněný muž poprvé dopustil 21. srpna 2019, kdy si z hypermarketu odnesl hračky, motorový olej, oblečení a brusky, vše v hodnotě 6.671,- Kč.

Dále 24., 25. a 30. září 2019 kradl znovu. Odcizil převážně stavebnice LEGO a dětskou obuv za 7.588,- Kč.

To mu ale stále nestačilo a tak 1. a 5. září 2019 odnesl z prodejny oblečení, hračky, vysavač, žehličku elektrický šlehač, varnou konvici a tentokrát i potraviny. Škoda byla vyčíslena na 13.618,- Kč.

Všechno výše zmiňované zboží odnášel přes personální vchod a dále je prodával jemu neznámým lidem na ulici.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, muž byl obviněn z přečinu krádeže a hrozí mu až dva roky za mřížemi.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
10. října 2019

vytisknout  e-mailem