Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Trestní odpovědnost

JIČÍNSKO - Přednáška pro žáky z Lázní Bělohradu 

Jednou ze žádaných přednášek, kterou učitelé domlouvají s pracovníkem Preventivně informační skupiny Jičín pro své posluchače, je určitě na téma trestní odpovědnosti mládeže.

Žáci deváté třídy Základní školy Lázně Bělohrad současně s besedou využili ve čtvrtek 18. října i možnost prohlídky policejní budovy v Jičíně. Preventista si pro návštěvníky připravil již zmíněnou přednášku, ve které se postupně od teoretických základů dostal až k jednotlivým ustanovením zvláštní části trestního zákoníku. Probíraly se také otázky spojené se zneužíváním alkoholu a jiných návykových látek, kdy policista vysvětloval i možné trestně právní následky.

Po zodpovězení několika dotazů se všichni přesunuli do předsálí tělocvičny, kde je nainstalována optická střelnice. Zde si zájemci mohli vyzkoušet něco málo z praktického výcviku strážců zákona. Pokračovali prohlídkou výstavy o penězokazectví, ze které se přemístili do místnosti věnované drogové problematice. Během exkurze bylo z bezprostředních reakcí dětí patrné, že je dopolední program zaujal.

Stejnou možnost návštěvy budou mít i jejich spolužáci s další deváté třídy stejné školy, kteří do Jičína přijedou příští týden.
por. Bc. Petr Janda
19. 10. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

18. 10. ZŠ L. Bělohrad 

Detailní náhled

Jičínsko

18. 10. ZŠ L. Bělohrad 

Detailní náhled

Jičínsko

18. 10. ZŠ L. Bělohrad 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem