Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Před odjezdem na dovolenou

JIČÍNSKO - Preventivní rady a doporučení 

Již se rychle blíží doba letních měsíců, kdy většina z nás opustí svoje domovy a odjede na vysněné dovolené. Abychom nezažili nepříjemné překvapení při návratu, je určitě vhodné, zvážit možnosti účinného zabezpečení majetku v době naší nepřítomnosti.

Jako námět k zamyšlení může posloužit i leták, který připravili pracovníci Preventivně informační skupiny Jičín. Jeho distribuci mezi občany domluvili s vedoucími všech obvodních oddělení Územního odboru Policie České republiky Jičín. Policisté s územní odpovědností následně při obchůzkách zajistí jeho umístění zejména v panelových domech na sídlištích.

Preventivní leták obsahuje několik základních rad a doporučení, jak může občan lépe zabezpečit svůj domov a majetek před krádežemi a poškozením. V současné době je velmi rozšířená zejména komunikace na sociálních sítích. Uživatelé o sobě neuváženě zveřejňují až příliš mnoho informací, které lze velmi snadno zneužít v jejich neprospěch.

V souvislosti s dovolenou je dobré znovu důrazně připomenout, že rozhodně nikde nezveřejňujeme termíny odjezdu a návratu, tedy dobu naší nepřítomnosti v domě a bytě. Právě z takových podrobných informací se může zloděj dozvědět velice přesně, kolik má času na vykradení dočasně opuštěného domova.

Dovolenou si naplánujte tak, abyste neodjížděli ve spěchu. Předejdete tak stresovým situacím, kdy najednou na cestě začnete přemýšlet, zda jste uzavřeli všechna okna, vypnuli spotřebiče a řádně uzamkli vstupní dveře. K většímu klidu a pohodě určitě přispěje i to, že máte domluvenou občasnou kontrolu domova příbuzným nebo dobrým sousedem. Na našem trhu existují i firmy, které zájemcům poradí s účinným způsobem zabezpečení jejich majetku.

Nedávejte tedy zlodějům zbytečně šanci.
Všímejte si svého okolí.
V případě pohybu podezřelých osob kolem domu a bytu souseda volejte na linku 158.

Fotogalerie ZDE:
por. Bc. Petr Janda
26. 06. 2012

vytisknout  e-mailem