Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policisté obsadili přechody

JIČÍNSKO - Na frekventovaných místech dohlíželi na bezpečnost dětí 

Na poslední den školního roku se určitě těší převážná většina dětí. S prázdninami přichází dlouho očekávané dvouměsíční období volna, kdy si odpočinou od pravidelných školních povinností.

Policisté a městští strážníci na Jičínsku opět dohlíželi na bezpečnou cestu dětí pro vysvědčení. Školáci se s nimi setkali zejména na frekventovaných komunikacích, kde řešili dopravní situaci na přechodech pro chodce a v blízkosti školských zařízení. Strážci zákona působili v dopoledním hustém provozu hlavně preventivně, kdy svojí přítomností upozorňovali řidiče na zvýšený pohyb dětí, které už jsou myšlenkami na prázdninách.

V nadcházejících měsících musíme být jako řidiči velmi obezřetní v blízkosti dětských hřišť, tábořišť, kempů a míst, kde lze předpokládat zvýšený pohyb dětí. Častěji se budou po komunikacích pohybovat také jako cyklisti. Musíme tedy s dostatečným předstihem zohlednit jejich menší zkušenosti s řešením vzniklých dopravních situací, kdy tak předejdeme kolizním situacím.

Právě začátek prázdnin je dlouhodobě vyhodnocován jako velmi rizikové období. S dopravními policisty se proto mnohem častěji potkáme na našich frekventovaných komunikacích, kdy budou dohlížet na dodržování základních pravidel silničního provozu.
por. Bc. Petr Janda
29. 06. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

Před prázdninami 

Detailní náhled

Jičínsko

Před prázdninami 

Detailní náhled

Jičínsko

Před prázdninami 

Detailní náhled

Jičínsko

Před prázdninami 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem