Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policisté mezi předškoláky

JIČÍNSKO - Bezpečné chování doma i na ulici 

Jedním z úkolů územně odpovědných policistů je určitě i působení na úseku preventivních aktivit. K takovým jistě patří i spolupráce se školskými zařízeními.

Aby si i ti nejmenší připomněli před prázdninami základní pravidla bezpečného chování doma i na ulici, uskutečnilo se v pondělí 4. června a ve středu 6. června setkání s dětmi z Mateřské školy v Lázních Bělohradu a Horní Nové Vsi. Mezi předškoláky přišel pracovník Preventivně informační skupiny Jičín a územně odpovědný policista z Obvodního oddělení Nová Paka.

Nejdříve si společně zopakovali správné chování chodce a cyklisty v silničním provozu a nezapomnělo se ani na bezpečné chování doma. Nejšikovnější velmi dobře rozpoznávali důležité dopravní značky, což přítomné strážce zákona mile překvapilo. V závěru povídání obdrželi všichni malé dárky. Do školek policisté přivezli i reflexní vestičky s logem BESIP, pocházejících z kampaně Ministerstva dopravy České republiky s názvem „JSME VIDĚT“, které jistě zvýší bezpečnost dětí při společných vycházkách.

Odměnou za předvedené znalosti se stalo pro děti krátké předvedení výcviku služebních psů, které v závěru přítomní odměnili potleskem.

Fotogalerie ke shlédnutí ZDE:
por. Bc. Petr Janda
07. 06. 2012

vytisknout  e-mailem