Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krádež železného šrotu

JIČÍNSKO - Okamžitý nápad se opravdu nevyplatil 

Zdroje železného šrotu se zřejmě pomalu tenčí. „Sběrači“ ale dokážou pohotově zareagovat na každou vzniklou situaci.

Jak jinak si vysvětlit počínání jednadvacetiletého muže, který koncem listopadu přišel do sběrny v Nové Pace se žádostí o vypůjčení vozíku, na kterém chtěl přivést kovový odpad. Obsluha mu vyhověla. Muž zamířil v areálu do míst, kde stál vozík. Cestou kolem hromady šrotu však dostal nápad, jak si ušetřit práci se sháněním kovového materiálu.

Dlouho neváhal. Ze skládky rychle přehodil několik předmětů přes vysoké oplocení sběrny. Následně za vypůjčení vozíku u vjezdu ještě slušně poděkoval a zamířil pro odcizené věci.

Vůbec netušil, že si jeho nekalého počínání všiml personál firmy. Když chtěl po krátké době lehce nasbíraný kovový šrot ve sběrně prodat, obsluha mu sdělila, že za přivezený materiál již jednou peníze vyplatila. Vozík i materiál se vrátily na své místo a mladík odešel s nepořízenou.

Jeho okamžitý nápad, jak lehce přijít k penězům, se mu opravdu nevyplatil. Novopačtí policisté mu v současné době sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Vzhledem k tomu, že se v posledních třech letech již dopustil majetkové trestné činnosti, hrozí mu nyní až tři roky pobytu za mřížemi. Celý případ strážci zákona prošetřují ve zkráceném přípravném řízení.
por. Bc. Petr Janda
06. 12. 2012 ve 12:05

vytisknout  e-mailem