Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Beseda spojená s exkurzí

JIČÍNSKO - Základy trestní odpovědnosti 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČR
Ve středu 22. února se uskutečnila plánovaná beseda se žáky deváté třídy ze Základní školy Železnice. Kolem poledne zaplnili vstupní halu budovy Územního odboru PČR Jičín mladí návštěvníci, kde je krátce přivítal pracovník Preventivně informační skupiny Jičín.

Na učebně je seznámil s celým programem jejich návštěvy. Následovala přednáška o trestní odpovědnosti mládeže, kdy po teoretickém výkladu preventista, na zobecnělých příkladech, vysvětlil posluchačům nejběžnější protiprávní delikty. Průběžně zároveň zodpověděl několik konkrétních dotazů k probíraným otázkám.

Ve druhé části setkání žáky průvodce zavedl do prostor určených k výcviku policistů, kde se měli možnost seznámit se základy služební přípravy. Následovala prohlídka výstavy, která je zaměřena na historii vzniku Policie České republiky.

Na závěr exkurze ještě návštěvníci nahlédli i do místnosti zaměřené na problematiku drogové závislosti. Přednášející zde přítomným zdůraznil, že požití alkoholu a jiných návykových látek je mnohdy startérem ke spáchání protiprávního deliktu, kdy k těm nejzávažnějším nepochybně patří násilná trestná činnost.

Připomeňme si, že stejnou přednášku si vyslechli v polovině minulého týdne i žáci osmé třídy stejné školy.

por. Bc. Petr Janda
24. 02. 2012

vytisknout  e-mailem