Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu

BENEŠOVSKO - 48letý muž může skončit až na 3 roky ve vězení. 

K pondělní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli dopravní policisté z Benešova. Tam krátce před 19. hodinou večerní 48letý muž usedl pod vlivem alkoholu za volant a následně způsobil i dopravní nehodu.

Vše se odehrálo v obci Miličín, kde zmíněný řidič přejel do protisměru a tam se střetl s protijedoucím vozidlem Dacia Sandero, které řídila 67letá žena. Vozidlo Dacia bylo nárazem převráceno na střechu. Kromě řidičky ve vozidle cestovaly ještě dvě další osoby - 65letý muž a nezletilý chlapec. Všichni tři vyvázli z nehody s lehkým zraněním a byli převezeni k ošetření do nemocnice.

U 48letého řidiče vozidla Alfa Romeo policisté provedli orientační dechovou zkouškou, která ukázala pozitivní výsledek a hodnotu 2,6 promile alkoholu v dechu. Aby toho nebylo málo, policisté navíc zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského oprávnění a jeho vozidlo nemá platnou technickou kontrolu ani zaplacené povinné ručení.

V celé věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což v případě prokázání viny hrozí muži až 3letý trest odnětí svobody. Ostatní přestupky byly oznámeny Městskému úřadu ve Vlašimi. 

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
30. června 2022

vytisknout  e-mailem