Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Opravy křižovatek ve Zlíně

ZLÍN: Krajské město čekají dopravní komplikace. 

V průběhu letošních prázdnin čeká na řidiče projíždějící Zlínem několik zdržení. Budou se opravovat tři zásadní křižovatky na hlavním tahu do Vizovic a posléze i silnice přímo v centru města.
Ve čtvrtek 25. července se zahajuje frézování povrchu vozovky na křižovatce u supermarketu Lidl nad zlínskou Baťovou krajskou nemocnicí, na křižovatce v Příluku a v Želechovicích (v místech, kde je světelná signalizace). Frézování a posléze pokládání nového povrchu by mělo trvat do neděle 28. července. Opravovat se bude pravá strana vozovky z pohledu ze Zlína na Vizovice, a to na všech třech místech. Od 15. do 18. srpna se pak bude rekonstruovat strana druhá.
Termíny akcí se vybraly na letní měsíce, zejména na víkendy, kdy jezdí méně aut. Navíc je jasné, že opravy by neměly zasahovat do větších akcí, jako je Trnkobraní a Barum rally na konci srpna. To už by stavební práce měly být ukončeny. Jde o poměrně rozsáhlou rekonstrukci, která zpomalí provoz. Byť bude i nadále obousměrný, pruhy budou zúženy a bude zde snížena rychlost. Řidiči musejí v dopravní špičce počítat s kolonami. Policisté budou situaci na těchto kritických místech sledovat, nicméně stavební práce se musí udělat a provoz nebude možné nijak zrychlit. Řidiči by měli být opatrní a dodržovat bezpečnou vzdálenost, aby se zde nestaly nehody, které by provoz ještě více blokovaly.
Dopravu ve Zlíně zkomplikuje také oprava silnice vedoucí od Kolektivního domu po Městské divadlo. Ta bude trvat od 5. do 10. srpna a cesta bude pro osobní a nákladní dopravu zcela uzavřena. Průjezdná bude pouze pro MHD. Řidiči budou muset použít stanovené objížďky.

 

25. července 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková

vytisknout  e-mailem