Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Opravdu ji nepoznáváte? (aktualizace)

Neznámá pachatelka pod legendou okradla další seniorku 

 

Osmdesátiletou ženu obelstila a okradla neznámá pachatelka. Ta se minulou středu 16. listopadu kolem desáté hodiny dopoledne ve Viklefově ulici na pražském Žižkově za pomoci lsti dostala k seniorce až do bytu. Podezřelá nejprve nabízela poškozené na prodej ořechy a vejce a následně se na ní obrátila s prosbou, že si potřebuje zatelefonovat. Dále neznámá pachatelka vyžadovala zapůjčení finanční hotovosti ve výši tří tisíc korun, neboť jí údajně měli přivézt lednici. Seniorka ženě finanční hotovost zapůjčila s tím, že podezřelá slíbila peníze do hodiny vrátit. To se ovšem nestalo a pachatelka již seniorku nenavštívila.  

V této souvislosti policisté pátrají po pachatelce, která byla ve věku okolo 50 let, menší, silnější postavy. Tato žena je podezřelá z trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za což jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky. Ze stejných trestných činů je tato žena podezřelá i v případu, o kterém jsme již informovali zde. Bohužel však do dnešního dne nemá policie žádné bližší informace k totožnosti podezřelé.

Prosíme kohokoli, kdo na fotografiích nebo na kamerovém záznamu pozná podezřelou, aby se policistům ozval na bezplatnou tísňovou linku 158.

Závěrem je nutno opět dodat, že senioři obecně patří k jedné z nejvíce ohrožených skupin osob, a to zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Pachatelé této trestné činnosti si vybírají starší lidi, osoby se zdravotním handicapem a žijící osamoceně. Ti bývají velice důvěřiví a tak se často stávají obětí podvodníků a zlodějů, kteří se pod různými záminkami dostávají do jejich blízkosti a velmi často přímo do jejich obydlí. Podvodem nebo krádeží je mnohdy připraví o celoživotní úspory a nezřídka se setkáváme i s fyzickým napadením. Informace jak se případným podvodníkům a pachatelům bránit najdete zde:

http://www.policie.cz/clanek/podvody-na-seniorech.aspx.

nprap. Eva Řádková – 24. 11. 2016

AKTUALIZACE: Pátrání po podezřelé již není aktuální. Po zveřejnění případu v médiích se ozvali lidé, kteří ženu zachycenou na fotografiích poznali. Díky tomu se podařilo ženu ztotožnit a celá věc byla předána na SKPV Kladno.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří této pátrací relaci věnovali pozornost.

nprap. Eva Řádková – 21. 2. 2017

 

vytisknout  e-mailem