Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Opilých řidičů neubylo

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté zjistili alkohol u deseti řidičů za týden.  

 

Poslední listopadový týden přinesl podobné počty vybraných dopravních přestupků jako týden předešlý. Jednotlivé skupiny přestupců jsou podobně početné jak u telefonování, technického stavu nebo nepoužití bezpečnostních pásů. Mírně klesl počet řidičů přistižených při příliš rychlé jízdě. Policisté nezjistili ovlivnění drogou u žádného řidiče, ale těch, kteří byli přistiženi při řízení v opilosti, bylo deset.

Dopravní policisté vyjížděli ve tři hodiny v noci na čtvrtek 1. prosince k oznámené nehodě mezi Kunovicemi a Hlukem. Na místě našli na střeše ležící stříbrný VW Passat. V místě nehody ani v okolí nikdo nebyl. Policisté proto vyjeli prozkoumat okolí a po půl kilometru ve směru na Hluk našli jdoucího muže, který byl řidičem auta, s nímž před několika minutami havaroval. Sedmadvacetiletý muž v příliš vysoké rychlosti jízdy nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do dopravní značky a drátěného plotu. Auto se pak přetočilo na střechu. Muž při nehodě neutrpěl žádné zranění. Policisté v jeho dechu naměřili opakovaně 2 promile alkoholu, což je hodnota, kterou zákon posuzuje jako spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Kromě přestupku příliš rychlé jízdy se muž dopustil dalších přestupků, protože odešel z místa dopravní nehody a samotnou nehodu neoznámil policii.

Hlídka uherskohradišťských policistů zastavila v sobotu 26. listopadu večer v Topolné osobní kiu. Za volantem seděla dvaatřicetiletá žena, která policistům nepředložila žádné doklady k řízení a provozu vozidla, i když řidičské oprávnění ještě měla. Dechová zkouška opakovaně vykázala hodnotu okolo 1,3 promile alkoholu. Policisté ženu na silnici zadrželi a eskortovali na policejní oddělení. Řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí ze zákona hrozí až rok vězení a zákaz řízení až na deset let.

Kauci ve výši pět tisíc korun musel zaplatit čtyřiačtyřicetiletý řidič z Nivnice, který v úterý projel ve svém VW hlavní silnicí ve Strání rychlostí 76 km/h. Vzhledem k výši sankce a dalším okolnostem mu policisté uložili pětitisícovou kauci, kterou musel zaplatit dřív, než mohl pokračovat v jízdě.


 

Výběr ze zjištěných přestupků v dopravě na Uherskohradišťsku 25. 11. – 1. 12. 2011


 

Počet zjištěných přestupků

25. 11. – 1. 12. 2011

18. – 24. 11. 2011

Řidič pod vlivem alkoholu

11

10

Řidič pod vlivem drog

0

2

Překročení maximální rychlosti

56

77

Jízda na červenou / nedání přednosti v jízdě

5

7

Nepoužití bezpečnostních pásů

24

24

Telefonování za jízdy

18

22

Špatný technický stav vozidla

21

25

Uložené kauce za přestupek v dopravě

1

1


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. prosinec 2011, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem