Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Opilý muž v noci řídil

ZNOJEMSKO: Místo za volantem musel on i tři další řidiči opustit. 

     Jedno z prvních protiprávních jednání, kterým jsme se hned na začátku nového pracovního týdne začali zabývat, vyšlo najevo v Miroslavi. O půl třetí v noci z neděle na pondělí jsme tam zastavili osobní vozidlo Mitsubishi. Za volantem seděl jedenadvacetiletý mladík z našeho regionu. Předložil všechny potřebné doklady a podrobil se dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu před jízdou. Výsledek byl pozitivní, což bylo i na první pohled zřejmé. V krvi mu proudilo 1,17 promile této návykové látky. Mladík s naměřenou hodnotou souhlasil a sám potvrdil, že před jízdou vypil několik piv. Ihned jsme mu zakázali pokračovat v jízdě a také jsme mu zadrželi řidičský průkaz.   
     Předcházející obdobné případy, kdy řidiči neoprávněně usedli za volant, se odehrály v pátek a v sobotu. 
     V sobotu před desátou hodinou dopolední v obci Vranovská Ves jel s osobním autem Citroën šestadvacetiletý muž ze Znojemska, který po večerním popíjení ještě nadýchal 0,32 promile alkoholu. 
     Ve čtvrt na jedenáct v noci ze soboty na neděli jsme v obci Tasovice zastavili osobní vůz Jaguar. Řidič během jízdy telefonoval s mobilem v ruce a při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Ten jsme mu zadrželi již minulý měsíc. Pětapadesátiletý muž z Brna měl ještě i pozitivní test na užití pervitinu.
     V pátek po poledni uvízl v policejní síti pětatřicetiletý muž ze Znojemska, jenž má do konce letošního roku zakázáno řidič motorová vozidla. Projížděl městem Miroslav s Fiatem Punto a předložil všechny doklady. Řidičský průkaz nazpět již nedostal. Navíc se i přes řádné poučení a hrozící sankce odmítl podrobit testu na užití drog. Je důvodně podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. I jeho protiprávním jednáním se budeme dále zabývat.                

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, 20. října 2015

vytisknout  e-mailem