Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Opilý vezl na motorce dcerku

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Otec měl promile v krvi a vezl na motorce svou dceru.  

 

Týdenní nejvýraznější změnou ve vybraných kategoriích dopravních přestupků je skupina řidičů přistižených pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Před týdnem policisté napočítali čtyřiadvacet takovýchto řidičů, přičemž za posledních sedm dní to bylo „pouze“ šest. Počty v dalších oblastech dopravních prohřešků jsou více či méně podobné v obou týdnech.

I přesto, že došlo ke snížení počtu řidičů přistižených při nestřízlivé jízdě, jednotlivé případu jsou více než zarážející. Například v sobotu před sedmou hodinou večer zastavili dopravní policisté na začátku Velehradu řidiče přijíždějícího na motorce. Jednačtyřicetiletý muž měl v pořádku doklady potřebné pro řízení, ale v jeho dechu policisté opakovaně naměřili hodnotu 1,07 promile alkoholu. Nejen že tako opilý muž sedl na motorku a vyjel na silnici, ale ještě k tomu na sedadel spolujezdce za sebou vezl svou devítiletou dceru! Policisté mu samozřejmě zakázali další jízdu a začali s ním řešit podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který zákon ukládá až roční vězení a zákaz řízení do deseti let.

Ze spáchání stejného trestného činu je podezřelá čtyřiapadesátiletá žena, která krátce po začátku noci na neděli byla zastavena uherskoostrožskými policisty u zemědělského družstva v Ostrožské Nové Vsi. Řidička z blízkého zahraničí nadýchala 1,8 promile alkoholu. K pití před jízdou uvedla, že za odpoledne a večer vypila na oslavě zhruba jednu lahev vína. Ještě v neděli před polednem jí policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu a poté žena odcestovala domů.

Byly dvě hodiny v noci na úterý, když hlídka uherskohradišťských policistů zastavila v jedné z ulic Uherského Hradiště zelený osobní peugeot. Za jeho volantem seděl dvaadvacetiletý muž, který hlídce předložil pouze doklady od vozidla. Řidičský průkaz policisté od něj nedostali, protože mladý muž dosud nesložil řidičské zkoušky. Nebyl to ovšem jediný problém, který u něj policisté zjistili. Mladíkův dech byl sice bez alkoholu, ale test na drogy, jemuž policisté mladíka podrobili přímo na silnici, byl pozitivní na amfetamin. Muž tedy sedl za volant i přesto, že nemá řidičské oprávnění a předtím užil drogu pervitin. V souvislosti s touto jízdou policisté začali s mladíkem řešit přestupek řízení bez řidičského oprávnění, za který mu hrozí pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun a zároveň řízení pod vlivem návykové látky, které je prozatím posuzováno jako přestupek, ale není vyloučeno, že by z dalšího prověřování vyplynulo, že se jedná o spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestem až ročního vězení.


 

Výběr ze zjištěných přestupků v dopravě na Uherskohradišťsku 22. – 28. 11. 2013


 

Počet zjištěných přestupků

22. – 28. 11. 2013

15. – 21. 11. 2013

Řidič pod vlivem alkoholu

5

22

Řidič pod vlivem drog

1

2

Překročení maximální rychlosti

45

52

Jízda na červenou / nedání přednosti v jízdě

7

5

Nepoužití bezpečnostních pásů

5

11

Telefonování za jízdy

20

17

Špatný technický stav vozidla

10

22

Uložené kauce za přestupek v dopravě

0

2


 


 

 

 

 

 

 

29. listopadu 2013, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem