Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Opilý vezl dvě děti

PARDUBICKO – Víc toho už snad ani nešlo porušit. Policisté nakonec zjistili 7 prohřešků. 

V úterý odpoledne policisté z obvodního oddělení Lázně Bohdaneč kontrolovali řidiče, zda dodržují předpisy. Jeden z projíždějící řidičů nebyl za jízdy připoután pásem, tak se ho rozhodli zastavit a provést silniční kontrolu.

Nepoužitím pásu to ale všechno jen začalo. Když chtěli kolegové vidět doklady, odvětil muž, že je zapomněl v karavanu. Po provedené lustraci zjistili, že nejen že řidičský průkaz nemá fyzicky u sebe, ale nemá ani příslušné oprávnění motorové vozidlo řídit. Na řadu přišla dechová zkouška. Ta první byla s výsledkem 0,99 promile a opakovaná 1,06 promile alkoholu v dechu. Z toho důvodu policisté muže vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což odmítl. Navíc ve vozidle vezl dvě nezletilé děti, a to obě na přední sedačce a bez použití autosedačky. Tečkou nakonec byla více jak rok propadlá technická kontrola.

Po provedení všech úkonů na místě tak muži a jeho dvěma dětem nezbylo nic jiného, než se vrátit do karavanu, ve kterém nedaleko trávili prázdniny, po svých.

Mužovo jednání bude řešit příslušný správní orgán.

19. srpna 2020
por. Mgr Dita Holečková
tisková mluvční policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem