Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Opilý řidič sjel do kolejiště

BRNO-VENKOV: Muž při dechové zkoušce nadýchal přes tři promile alkoholu. 

V sobotu odpoledne kontaktoval policii strojvedoucí vlaku, který projížděl Ivančicemi. Stěžoval si na bezdomovce, kteří se měli nacházet v kolejišti. Skupinka asi sedmi osob zde měla prý pořvávat, dle jeho slov zřejmě byli tito lidé opilí a zdálo se, že se i fyzicky napadali. Když vlak zastavil v zastávce, tak se o soupravu opírali.

V okamžiku, kdy na místo dorazila hlídka, bezdomovci se tam již nenacházeli. Přímo v kolejišti ovšem  stálo osobní vozidlo Toyota. Policisté na místě dohledali i jednašedesátiletého řidiče a hned na první pohled bylo zřejmé, že pán musel mít s řízením docela potíže. Vzápětí to potvrdila i dechová zkouška, při které přístroj ukázal hodnotu 3,11 promile alkoholu. Výtečník se přiznal, že požil před jízdou asi dva litry piva.

K incidentu uvedl, že chtěl vozidlo pouze přeparkovat. Nacouval z ulice Rybářské na železniční přejezd a pak sjel rovnou do kolejiště, odkud vozidlo museli odstranit až hasiči. Muž nevlastní řidičský průkaz a u sebe neměl ani doklady od vozidla. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní může hrozit až jednoletý pobyt za mřížemi.   

Zvukový záznam:kolejiště1508.mp3

por. Andrea Cejnková, 15. srpna 2022

Odkazy do noveho okna

1 Auto koleje1

1 Auto koleje1 

Detailní náhled

2 Auto koleje2

2 Auto koleje2 

Detailní náhled

3 Auto koleje3

3 Auto koleje3 

Detailní náhled

4 Auto koleje4

4 Auto koleje4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem