Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Opilý řidič byl po nehodě agresivní

ORLICKOÚSTECKO – Policisté použili donucovací prostředky. 

Foto PČRFoto PČRByl příčinou nárazu osobního vozidla do reklamní tabule v Ústí nad Orlicí alkohol? Na tuto otázku zjišťují odpověď policisté z orlickoústeckého dopravního inspektorátu.

Dvacetiletý řidič jedoucí v sobotu 14. dubna 2018 v půl šesté odpoledne osobním autem značky Peugeot 306, po silnici II. třídy č. 360 v Ústí nad Orlicí, narazil z dosud nezjištěné příčiny do reklamní tabule. Muž se měl nechat po dopravní nehodě rodinnými příslušníky odvézt z místa události domů. Policisty z Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí byl po hodině pátrání v místě trvalého bydliště vypátrán. Ti ho vyzvali, aby je následoval k místu nehody. Ještě před převozem byl vůči policistům agresivní a při nastupování do služebního vozidla udeřil jednoho z nich zadními dveřmi do ruky, navíc jim vulgárně nadával a znečišťoval služební vozidlo. Policisté proti němu použili donucovací prostředky a omezili ho na osobní svobodě.

Na místě dopravní události se podrobil dechové zkoušce na alkohol, s naměřenou hodnotou 1,70 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k velkému časovému odstupu od nehody se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. Lékař navíc rozhodl o jeho hospitalizaci v nemocnici. Lékařské ošetření si vyžádalo i zranění zakročujícího policisty.

Prověřováním nehody dopravní policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz na žádnou skupiny motorových vozidel. Navíc v době řízení nebyl připoután bezpečnostním pásem.

16. dubna 2018
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem