Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Opilý řádil u paneláku

PŘEROV - Druhý den se zjistilo, že v domě někdo chodil nahý a vykonal potřebu. 

V neděli 17. ledna 2020 jsme po osmnácté hodině přijali oznámení o zjevně opilém muži, který se má pohybovat kolem panelových domů v ulici Trávník v Přerově. Při tom měl muž „vyřvávat a nadávat“ lidem, kteří chodí kolem. Na místo vyslaní policisté u dvaadvacetiletého muže dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,4 ‰ alkoholu v dechu. Protože s mužem nebyla rozumná řeč a jeho chování vyvolávalo obavu, že bude v protiprávním jednání pokračovat, umístili ho policisté k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Následující den policisté přijali oznámení předsedkyně správy domu, u kterého byl muž zajištěn. Oznamovatelka policistům sdělila, že do suterénu domu v neděli kolem sedmnácté hodiny neoprávněně vnikl jí neznámý mladý muž, který podlahu sklepa znečistil močí a pivem a zanechal zde pivní sklenice. Dle kamerového záznamu se zde měl navíc pohybovat obnažený od pasu dolů, naštětí bez přítomnosti dalších osob.

Zda se jedná o stejného muže jako v případě prvního oznámení, je předmětem dalšího policejního šetření. V případě, že se toto podezření prokáže, bude mít podezřelý kromě pobytu na záchytce zkušenost také s komisí pro projednávání přestupků, kam bude věc pro podezření z přestupku proti občanskému soužití postoupena k dořešení.

por. Mgr. František Kořínek

20. ledna 2021

vytisknout  e-mailem