Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Opilý muž chtěl odvést autobusem domů

ZLÍNSKO: Řidič to odmítl, proto mu rozkopl dveře. 

Od včerejšího večera řeší policisté z Valašských Klobouk případ třiadvacetiletého muže. Ten krátce po šesté hodině večerní přišel na autobusovou zastávku na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách. Zde se poté po řidiči linkového autobusu dožadoval odvozu do místa bydliště v Brumově-Bylnici. Řidič mu však sdělil, že daným směrem nejede, ať si počká na další autobus. To však silně podnapilý mladík nechtěl pochopit a ve vzteku zareagoval tím, že nohou kopl do prosklených dveří autobusu, a to tak silně, že sklo prokopl. Způsobil tak škodu za téměř třicet tisíc korun.  Řidič ihned volal na tísňovou linku Policie ČR 158 a jednání muže policistům oznámil. Poté jej spolu s dalším spolucestujícím držel na místě do příjezdu policejní hlídky. Policisté podnapilého výtržníka zadrželi a krátce na to převezli do policejní cely k vystřízlivění. Taktéž u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výslednou hodnotou 2,22 promile alkoholu v dechu.

Muž je policistům velmi dobře známou osobou. Byl již ve svém věku několikrát trestaný.  Nedávno byl podmínečně propuštěn z výkonu trestu a nyní je ve zkušební době.

Dnes v odpoledních hodinách si tento muž za své jednání vyslechne od policistů ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a výtržnictví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

11. listopadu 2016, por. Mgr. Lucie Javoříková

vytisknout  e-mailem