Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Opilý muž chtěl, aby ho hospitalizovali v nemocnici

VSETÍNSKO: Vykřikoval, že v nemocnici všechno rozbije.  

V protialkoholní záchytné stanici skončil čtyřiačtyřicetiletý muž, který přišel v podnapilém do vsetínské nemocnice a po personálu chtěl, aby ho tam nechali přespat. Muž byl vůči zdravotníkům velmi vulgární a neustále křičel, že tam všechno rozbije.
 
V pondělí o půl deváté večer zavolali na linku 158 ze vsetínské nemocnice, že tam mají velmi agresivního muže, který křičí, že v nemocnici všechno porozbíjí. Kolegové ze vsetínského obvodního oddělení vyjeli neprodleně do nemocnice. Muže našli sedět na židli v čekárně, chvílemi byl v klidu, ale přicházely okamžiky, kdy byl velmi agresivní, přičemž vykřikoval, že tam všechno rozmlátí. Policisté mu naměřili 2,37 promile alkoholu v dechu. Lékařka společně se zdravotní sestrou uvedly, že muž chtěl, aby ho na noc hospitalizovaly, aby měl kde přespat. Noc chtěl původně strávit v azylovém domě, ale tam ho vzhledem k silné opilosti nechtěli vpustit. Agresivita a útočnost muže se začala stupňovat poté, co mu zdravotnický personál řekl, že ho v nemocnici nenechají. Agresor se začal rozčilovat, že tam všechno rozbije a rozkope. Byl natolik útočný, že lékařka dostala strach, aby ji nenapadl, proto zavolala na linku 158.
 
Čtyřiačtyřicetiletý muž ze Vsetína bude muset zaplatit nejenom pobyt na záchytce, ale i pokutu za přestupek proti občanskému soužití, za který mu ve správním řízení hrozí pokuta až 20 000 korun.
 
21. ledna 2015, por. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem