Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Opilý motocyklista utekl z místa dopravní nehody

MLADOBOLESLAVSKO – Muže na útěku vypátral služební pes. 

V pondělí 5. července 2021 došlo okolo jednadvacáté hodiny večer mezi obcí Kněžmost a Branžež k dopravní nehodě motocyklisty, který nezvládl pravotočivou zatáčku a havaroval mimo komunikaci. Řidič následně z místa dopravní nehody utekl, přičemž svůj motocykl YamahaSkvělá práce služebního psaSkvělá práce služebního psa nechal ležet na místě.

Mladoboleslavští policisté třiačtyřicetiletého muže začali okamžitě hledat a do pátrací akce byl zapojen i psovod a služební pes Arol ze Skupiny základních kynologických činností Nymburk. Arol prozkoumal okolí dopravní nehody a okamžitě s přesností zachytil a vypracoval pachovou stopu. Po zhruba dvou stech metrech pes psovodovi označil místo, kde se hledaný motocyklista v lese schovával.

Díky skvělé práci služebního psa se muže podařilo v krátké době vypátrat a zadržet. Motocyklista věděl, proč se schovává, policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která prokázala 1,7 promile alkoholu. Muž nyní čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
8. července 2021

Odkazy do noveho okna

Psovod a služební pes Arol

Psovod a služební pes Arol 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem