Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Opilý mladík poslal auto do rybníka

NÁCHODSKO – Jeden opilec skončil v rybníku, druhý odmítl lékařské vyšetření a musel platit kauci 30.000 korun 

V sobotu 22.9.2012 dopravní policisté vyjížděli ke dvěma nehodám způsobeným v opilosti.
 
Auto v rybníkuAuto v rybníku/ Foto Policie ČR
POSLAL AUTO ROVNOU DO RYBNÍKA
Velké štěstí měl mladý muž, kterému po dokončení řidičského kurzu sotva stačil „oschnout“ řidičák, a už ho málem utopil v rybníku. Sotva osmnáctiletý mladíček si totiž vyrazil na výlet s téměř jednou a půl promilí alkoholu pod kůží.
 
V sobotu 22. září 2012 o půl šesté ráno nezvládl řízení a ustal si v rybníce. Při jízdě vozem Škoda Fabia ve směru od Náchoda na Dolní Radechovou v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost vozu mokrému povrchu komunikace a dostal smyk. Ve smyku pak vůz přeskočil obrubník a sjel po travnatém břehu až do rybníka vedle silnice, kde zůstal převrácený na střeše. Řidič sám vyvázl nezraněný. Provedená dechová zkouška vnesla do nehody jasno, mladý závodník nadýchal 1,4 promile. Na výzvu se mladík podrobil lékařskému vyšetření.
 
Těžko říci, zda měl jeho otec, který se dostavil na místo nehody, spíš radost nebo byl na syna naštvaný. Nezdárnému synkovi se sice nic nestalo, ale dole v rybníku se válel jeho vůz, který si od něj synátor půjčil…
 
Hmotná škoda na vozidle byla vyčíslena na 30.000 korun. Dopravní nehodu policisté vyšetřují, mladík je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky s možným až ročním pobytem v chládku, až padesáti tisícovou pokutou a zákazem řízení v rozmezí od 1 do 2 let.
 
Zaparkovaný vůz - nabouranýZaparkovaný vůz - nabouraný/ Foto Policie ČR
SILNICE MU BYLA ÚZKÁ
Druhou sobotní nehodu v alkoholovém oparu řešili dopravní policisté krátce před osmou hodinou večer. Nehoda se stala v Náchodě v Purkyňově ulici. Sedmatřicetiletý muž za volantem Fabie se při jízdě nevešel na silnici a narazil do zaparkovaného vozidla.
 
Pokusil se odjet, ale nastartovat a znovu se rozjet se mu nepodařilo. Tak vystoupil a chtěl od nabouraných aut odejít. Jeho zmizení po anglicku ale zabránil okolojdoucí muž. Po pár ujitých metrech ho zastavil a dovedl zpět na místo nehody. Přivolaná policejní hlídka podrobila řidiče dechové zkoušce na alkohol. Dechová zkouška prokázala, že před jízdou pil, první zkouška ukázala 1,5 promile alkoholu, opakovaná pak 1,4. Provinilec ale s policejní hlídkou nespolupracoval, odmítl podepsat výstup z dechového přístroje i lékařské vyšetření na alkohol.
 
Pro důvodnou obavu, že se muž pokusí vyhnout správnímu řízení, proto policejní hlídka na místě přistoupila k uložení kauce, a to ve výši 30.000 korun. Do zaplacení kauce policisté zadrželi provinilcův vůz. Z místa nehody tedy podnapilý muž odešel po svých a bez klíčků. Majitelův lehce pošramocený vůz si až do zaplacení kauce převzali do úschovy policisté. Na opilcově voze byla hmotná škoda vyčíslena na 20.000 korun, dalších 20.000 pak na zaparkovaném vozidle, do kterého naboural, shodou okolností, též Škodě Fabii. Dopravní nehodu policisté dále vyšetřují.
 

por. Mgr. Eva Prachařová,
24.9.2012, 16:00

Odkazy do noveho okna

Auto v rybníku

stopy na silnici 

Detailní náhled

Auto v rybníku

Jeřáb tahá z vody - z dálky 

Detailní náhled

Náchodsko

22. 9. na Dolní Radechovou 

Detailní náhled

Zaparkovaný vůz - nabouraný

Večerní ulice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem