Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Opilý kamarád se chtěl projet

LOUNSKO - Zastavila ho policejní hlídka; Poničil šest aut. 

Podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci čelí 32letý muž žijící v Žatci. Ten měl popíjet v žateckém baru společně se svým kamarádem, který mu pak svěřil klíče od auta a požádal ho, aby došel do jeho zaparkovaného vozidla pro peněženku. Dotyčný tedy šel do auta, ale místo aby vzal peněženku a vrátil se, tak vozidlo nastartoval a odjel. Daleko však nedojel. Všimla si ho policejní hlídka, která ho přiměla vozidlo zastavit. Muž nadýchal přes dvě promile a navíc vyšlo najevo, že k jízdě vozidlem od svého kamaráda neměl souhlas. Prý se chtěl jen trochu projet. Skončil tak v cele a za popsané jednání mu v krajním případě hrozí až dvouletý trest.

 

Poničil šest aut

Policisté z Postoloprt pátrají po neznámém pachateli, který během druhého červencového víkendu poškodil v ulici Masarykova několik za sebou zaparkovaných vozidel. Majitelé šesti aut po řádění neznámého vandala zjistili, že mají v laku karoserie na straně přivrácené k chodníku podélný vryp. Na vozidlech tak vznikla škoda předběžně vyčíslená na 135 tisíc korun.

Jednání policisté šetří pro podezření z trestného činu poškození cizí věci. Za jeho spáchání hrozí podle zákona trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 20. července 2021

vytisknout  e-mailem