Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Opilec za volantem se snažil podplatit policisty

Devětačtyřicetiletý řidič se při silniční kontrole snažil podplatit policisty, aby se nemusel podrobit dechové zkoušce. U sebe měl navíc zbraň. 

V sobotu devatenáctého listopadu přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, dle kterého se po Smetanově nábřeží v Praze 1 pohybovalo černé SUV s podnapilým řidičem. Tuto informaci předal všem hlídkám v terénu a během několika chvil vozidlo nalezli policisté z jedničkové „oháesky“. Řidič nejprve na výzvy k zastavení vůbec nereagoval, ale po chvíli si hlídky ve zpětném zrcátku všiml a zastavil. 

Po stažení okénka zasáhl policisty silný odér alkoholu a hned jim bylo jasné, že řidič bude opilý. Vyzvali ho, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu, což odmítl a snažil se policistům nabídnout jiné řešení. Z peněženky vytáhl několik bankovek, které zmuchlal do dlaně a podal je zakročujícímu policistovi se slovy „se domluvíme“. Policisté muže několikrát poučili o jeho protiprávním jednání, on však stále trval na svém, a tak byl zadržen. Policisté nalezli u devětačtyřicetiletého řidiče při prohlídce krátkou střelnou zbraň, kterou mu odebrali a následně muže převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. Na vyšetření v nemocnici lékaři zjistili, že řidič byl ovlivněn více než dvěma promilemi alkoholu. 

Devětačtyřicetiletý cizinec je podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení, za což mu v případě odsouzení hrozí až šest let za mřížemi. 

por. Bc. Richard Hrdina - 2. prosince 2022

vytisknout  e-mailem