Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Opilec na veřejnosti hrozil zbraní, byla to plynová pistole

NÁCHODSKO – Ani takovou zbraní však nesmí nikoho děsit. 

Auto PČRIlustrační foto/Policie ČRNedělní odpoledne 30 12. 2018 zpestřil svým spoluobčanům v Broumově dost zvláštním způsobem 48letý muž z Chebska. Oháněl se před nimi plynovou pistolí a hrozil jim s ní. Dost pravděpodobným důvodem takového chování byla skutečnost, že muž byl výrazně ovlivněn alkoholem, jak prokázala policisty při zákroku provedená dechová zkouška.

Na linku 158 před jednou hodinou odpoledne zavolala oznamovatelka, že na broumovském náměstí na ni mířil nějaký opilý muž přes okénko automobilu, ve kterém seděla, pistolí a vykřikoval výhrůžky. Po odjezdu oznamovatelky pak muž zamířil do jednoho z místních barů a tam opět mířil zbraní na jednoho z hostů. To však už přijela policejní  hlídka a opilého ozbrojence zpacifikovala. Policisté na místě provedenou dechovou zkouškou zjistili, že muž je silně pod vlivem alkoholu, nadýchal 3,1 promile. Ve zbrani, kterou mu ihned odebrali, pak  identifikovali plynovou pistoli, která nepodléhá registraci ani nutnosti vlastnit zbrojní průkaz. Jenže ani majitel takovéto pistole nesmí se zbraní chodit a ukazovat ji veřejně, natož s ní na někoho mířit.

Policisté opilce eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici v Pardubicích a zahájili šetření pro přečin výtržnictví. Pachateli takového činu v případě potvrzení viny hrozí až dvě léta odnětí svobody.

por. Mgr. Eva Prachařová
31.12.2018 v 9.30 hodin

vytisknout  e-mailem