Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Opilá žena za volantem bourala

KLADENSKO – Za jízdu pod vlivem alkoholu a způsobenou dopravní nehodu hrozí ženě maximální trest odnětí svobody až tři roky. 

Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je nyní podezřelá dvaatřicetiletá žena z Kladenska, která usedla za volant, ačkoliv před jízdou požila alkohol a poté narazila do zaparkovaného vozidla v Lipové ulici v obci Brandýsek.

V dopoledních hodinách dne 11. června 2019 řídila žena osobní vozidlo značky Fiat Punto v obci Brandýsek a vlivem alkoholu a nepřizpůsobením rychlosti jízdy nabourala zaparkované osobní vozidlo značky Mitsubishi Lancer. Tímto svým jednáním způsobila majitelce poškození vozidla, jehož škoda byla předběžně vyčíslena na částku 20 000,-Kč.

Policisté vyzvali řidičku k provedení dechové zkoušky, která byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla 3,49 promile alkoholu v dechu. Za toto protiprávní jednání hrozí ženě maximální trest odnětí svobody ve výši 3 roky. 

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Nebezpečná je v každém případě agresivní, bezohledná nebo riskantní jízda a v žádném případě ani řidič posilněný alkoholem, či drogami za volant nepatří. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

12. června 2019

vytisknout  e-mailem