Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Opilá řidička narazila do stojícího policejního vozu

ZLÍNSKO: Zranila přitom dva policisty. 

V neděli po jedné hodině ráno v Želechovicích nad Dřevnicí čtyřiačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Opel při jízdě ve směru od Zlína do Želechovic zřejmě vlivem silné podnapilosti nestihla zareagovat na odstavený automobil dopravních policistů se zapnutými výstražnými světly i majákem a narazila do něj. Ve služebním vozidle v tu dobu seděli dva policisté, kteří právě prověřovali okolnosti jiné dopravní nehody, srážky se zvěří. Vlivem nárazu utrpěli oba policisté zranění, se kterými je záchranáři převezli do nemocnice. O jak závažná zranění půjde, bude zřejmé až v následujících týdnech. Oba policisté jsou v pracovní neschopnosti. Žena utrpěla lehké zranění.

Okolnosti dopravní nehody museli přijet prověřit dopravní policisté ze Vsetína. Dechová zkouška u řidičky byla pozitivní s hodnotou vyšší než dvě promile alkoholu. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz. Škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun.

Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Trestně právní kvalifikace se může změnit podle závažnosti zranění policistů.

20. prosince 2021, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem