Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Opilá dcera kuchyňským nožem bodla 80letou matku

HRADECKO - Se 3,14 promile alkoholu skončila na záchytce, matka nedala souhlas ke stíhání  


Hradecká policie musela v těchto dnech (ve středu 14. listopadu 2012) odložit případ úmyslné ublížení na zdraví, ke kterému došlo ve čtvrtek 20. září 2012 v jedné z obcí na Královéhradecku.

Ten den krátce po sedmé hodině v podvečer ve společně obývané bytovce čtyřiačtyřicetiletá žena (dcera) bodla kuchyňským nožem osmdesátiletou matku. Dcera, která přišla domů z restaurace v podnapilém stavu, se s matkou nejprve pohádala. Po slovní rozepři vzala dcera v kuchyni nůž s čepelí dlouhou sedmnáct centimetrů. Pak odešla do pokoje, kde na posteli seděla matka, kterou kuchyňským nožem bodla do pravé paže. Přičemž matce způsobila bodnou ránu širokou asi tři centimetry a hlubokou asi pět centimetrů. Poškozená žena byla přivolanou záchrannou službou převezena na ošetření do nemocnice. Matka utrpěla zranění s dvoutýdenní dobou léčení.

Provedená dechová zkouška u podezřelé ženy skončila s pozitivním výsledkem 3,14 promile alkoholu. Útočnice vzhledem k silné podnapilosti skončila na vystřízlivění na hradecké protialkoholní záchytné stanici.

Podezřelá žena se na policii k protiprávnímu jednání přiznala. Tvrdila, že důvodem hádky bylo probíhající exekuční řízení ohledně polí, které ženy zastavily kvůli půjčkám.

Napadená na policii uvedla, že její zranění má na svědomí dcera. Nakonec poškozená matka po řádném poučení podle zákona využila možnosti nedat souhlas k trestnímu stíhání své dcery pro přečin úmyslné ublížení na zdraví. Vzhledem k tomu, že trestní stíhání pro tento přečin je podmíněné souhlasem poškozené a tento souhlas nebyl dán, policii nezbylo nic jiného než případ odložit. V případě trestního stíhání by dceři podle zákona hrozil trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

nprap. Anna Pešavová - 16. listopadu 2012 (14:35)
 

vytisknout  e-mailem