Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Operace TRIP - další obviněný

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu, sekce organizovaného zločinu, odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace, v uplynulých dnech provedli další procesní úkony v rámci operace s krycím názvem "TRIP", která se týkala převozů nelegálních migrantů přes několik evropských zemí do Spolkové republiky Německo. 

Předchozí tisková zpráva z 30. 6. 2017 - ZDE.

Prověřování celé trestní věci probíhalo v úzké policejní a justiční spolupráci s kolegy z Rakouska, Německa, Slovenska a Maďarska. Pozornost detektivů se soustředila na mezinárodní organizovanou skupinu osob, která měla nejméně od měsíce května 2015 (za úplatu ve výši cca 500 až 1000 EUR za jednu osobu) organizovat tranzit nelegálních migrantů z výchozích zemí Sýrie a Afghánistánu přes území Maďarska, Slovenska a České republiky do cílové země Spolkové republiky Německo.

Během dalších procesních úkonů, jenž se uskutečnily ve dnech 20. a 21. srpna 2017 na území hlavního města Prahy, došlo k zadržení a obvinění občana Ukrajiny, který je stíhán pro zločin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice podle ustanovení § 340 odst. 1, odst. 3 písm. a) trestního zákoníku.

Dne 22. srpna 2017 rozhodl soudce Okresního soudu v Lounech o vzetí obviněného do vazby. V případě pravomocného odsouzení hrozí tomuto muži trest odnětí svobody od dvou do osmi let. Věc je dozorována Okresním státním zastupitelstvím v Lounech.

plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
14. září 2017

vytisknout  e-mailem