Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

V rámci operace "OBI" zadrželi liberečtí kriminalisté dvě osoby

KRAJ - Speciální TOXI tým zasadil další "ránu" distributorům pervitinu, tentokrát na Hrádecku. 

Dalším úspěchem na úseku potírání drogové problematiky se mohou pochlubit kriminalisté z krajského TOXI týmu, zejména kriminalisté z Územního odboru Liberec.

Při akci pod krycím názvem "OBI" se jim podařilo zadržet dva muže z Hrádecka ve věku 26 a 36 let, kteří jsou k sobě v příbuzenském vztahu. Oba se velkou měrou podíleli na distribuci pervitinu pro drogově závislé na Hrádecku, Chrastavsku a Liberecku, ale i pro drobné pouliční dealery. 6.JPG

Na případu pracovali kriminalisté několik měsíců. Podařilo se jim zadokumentovat nejen distribuci pervitinu, ale i extází a marihuany.
Pro pervitin jezdili oba muži téměř denně do sousedního Polska. Při domovní prohlídce zajistili kriminalisté minimálně 300 g pervitinu (metamfetaminu), což odpovídá množství pro 3000 ks dávek. Kromě pervitinu zajistili dále několik desítek kusů tablet extáze s účinnou látkou MDMA, dále větší množství marihuany a také finanční prostředky pocházející z distribuce. Během domovní prohlídky se podařilo kriminalistům zajistit také věci pocházející z trestné činnosti, a to odcizená jízdní kola. 

Kriminalilsté oba dva muže zadrželi a po provedených procesních úkonech zahájil komisař Služby kriminální policie a vyšetřování proti oběma mužům trestní stíhání. Staršího z nich obvinil komisař ze zvlášť závažného zločinu "Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy" podle § 283 odst. 1, odst. 2 písm. c) trestního zákoníku, neboť svou trestnou činnost páchal ve značném rozsahu. Na základě podnětu vrchního komisaře byl muž umístěn po rozhodnutí Okresního soudu Liberec do vazby.  V případě pravomocného odsouzení mu za tento skutek hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let. 5.JPG

Druhý, mladší z dvojice, si vyslechl obvinění ze zvlášť závažného zločinu "Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy" podle § 283 odst. 1, odst. 2 písm. b) trestního zákoníku, neboť byl v minulosti za obdobný skutek pravomocně odsouzen. I v tomto případě muži hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let. Trestní stíhání je proti němu vedeno na svobodě. 

Případ není do současné doby ještě uzavřen, kriminalisté na něm i nadále intenzivně pracují. "Tento případ vystihuje aktuální situaci na Liberecku. Pervitin užívaný konzumenty pochází z velké části ze sousedního Polska, kde je v příhraničí vyráběn polskými výrobci", uvedl kpt. Bc. Pavel Folprecht, vedoucí TOXI týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje

V letošním roce,  v období od ledna do července, se kriminalistům ze speciálního týmu podařilo vyhledat a objasnit již 84 případů, přičemž obvinili 86 osob. Podařilo se jim zajistit celkem 8 nelegálních laboratoří a 3 indoor pěstírny konopí. 

18. 9. 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec


 

vytisknout  e-mailem