Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Operace FORTIS

Neobvyklý zásah kriminalistů Národní protidrogové centrály omezí dostupnost látek s hormonálním účinkem a anabolik v ČR. 

Víc než rok intenzivní práce a spolupráce s kolegy z několika okolních zemí  je za zadržením třech osob v Praze, které živil dovoz a prodej nelegálních látek z Číny. Jejich distribuce fungovala online a také v jednom fitness centru v Praze. Na konci minulého týdne si pro pachatele „došla“ na okraji Prahy URNA. Zadržení touto speciální jednotkou bylo nutné, protože vyšetřování přineslo informace o tom, že pachatelé mohu být ozbrojeni.

Po rychlém zadržení následovalo několik domovních prohlídek a prohlídek dalších prostor, při kterých kriminalisté zajistili jak stovky balení látek s hormonálním účinkem, tak anabolika, několik legálně i nelegálně držených zbraní, střelivo a majetek v hodnotě dosahující jednoho milion korun.

Trojici pachatelů obvinil vyšetřovatel ze zločinu výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem a po znaleckém zkoumání se obvinění pravděpodobně rozšíří ještě o trestný čin nedovolené ozbrojování.

Od začátku tohoto roku má za sebou NPC již víc než desítku realizací se zaměřením na různé druhy drog, ať už kokainu, heroinu, či amfetaminu, ale zásah proti látkám s hormonálním účinkem, přesněji peptidům a anabolikům vybočuje z běžné drogové scény. Zdravotní rizika užívání těchto látek jsou však také velmi vysoká a i tyto látky jsou v hledáčku expertů z Národní protidrogové centrály, kteří v těchto případech spolupracují i se zástupci českého sportu a snaží se tyto nové látky dostat na oficiální seznam zakázaných látek nejen pro širokou veřejnost, ale také pro vrcholové sportovce.

kpt. David Schön
13. června 2023

Odkazy do noveho okna

1-domovní prohlídka

1-domovní prohlídka 

Detailní náhled

2 -domovní prohlídka

2 -domovní prohlídka 

Detailní náhled

4 - domovní prohlídka

4 - domovní prohlídka 

Detailní náhled

5 - domovní prohlídka

5 - domovní prohlídka 

Detailní náhled

6 -domovní prohlídka

6 -domovní prohlídka 

Detailní náhled

3 -domovní prohlídka

3 -domovní prohlídka 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem