Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Opatřili si falešné bankovky

SOKOLOVSKO – Nyní jim hrozí až osmileté vězení. 

Sokolovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání dvou mužů ze Sokolovska ve věku 26 a 34 let, které obvinili ze spáchání zločinu padělání a pozměnění peněz. 

Mladší muž si měl opatřit několik padělaných bankovek v nominální hodnotě 2 tisíce korun, které v měsíci červnu letošního roku na Sokolovsku předal druhému muži, po které měl požadovat, aby s uvedenými bankovkami uhradil menší nákup za účelem rozměnění falešné bankovky. 

V prvním případě měl ve druhé polovině června čtyřiatřicetiletý muž navštívit jednu z heren v Sokolově, kde po obsluze požadoval rozměnění. Obsluha muži vyhověla a bankovky rozměnila. O několik hodin později se do stejné herny vydal znovu, a to opět za účelem rozměnění falešné bankovky. To už muži ale nevyšlo, jelikož obsluha zjistila, že i předešlá předložená bankovka byla falešná. 

Muž tak tedy pokračoval do obchodu s potravinami, kde si chtěl zakoupit lahve s pitím a cigarety. Platit chtěl opět bankovkou v nominální hodnotě 2 tisíce korun, přičemž při placení zaměstnankyně prodejny zjistila, že se jedná o padělek. Muž tak z místa utekl. 

Kriminalisté se začali případem okamžitě zabývat a oba dva muže o několik dní později zadrželi. 

V případě prokázání viny oběma mužům hrozí trest odnětí svobody až na osm let. 

nprap. Jan Bílek
17.7.2023

vytisknout  e-mailem