Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Kontroverzní divadelní hra - AKTUALIZACE

BRNO: Antikonfliktní tým zasahoval. 

AKTUALIZACE:

Policisté v souvislosti s divadelní hrou do konce června evidovali 19 oznámení. Po důkladné analýze materiálů včetně zhlédnutí a vyhodnocení kompletního záznamu hry a konzultaci se státním zastupitelstvím vyšetřovatel došel k závěru, že ve věci nejde o trestný čin (nebyly zjištěny skutečnosti nasvědčující tomu, že by byl spáchán trestný čin). Všichni oznamovatelé jsou postupně vyrozumívání.

Co se týče posouzení jednání osob, které narušily představení, policisté věc vyhodnotili jako podezření z přestupku a všech 25 osob oznámili správnímu orgánu (porušení podmínek uložených na ochranu veřejného pořádku při konání sportovních, kulturních, pietních a jiných společenských akcí anebo v místech určených k rekreaci, turistice nebo pohřbívání)

Zvukový záznam: zvuk_divadelní hra.mp3

por. Mgr. Pavel Šváb
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28.05.2018 Shrnutí:

Zjištěná podezření na protiprávní jednání

Na výzvu policistů z Antikonfliktního týmu opustilo divadlo celkem 26 osob. Všichni budou oznámení správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku. Po našem vyzvání se dodatečně policistům přihlásila herečka, která uvedla, že došlo k jejímu kontaktu s jednou z protestujících divaček. Neutrpěla při něm žádná zranění a věc by bez naší výzvy ani nehodlala řešit. Tuto dodatečně oznámenou záležitost kvalifikujeme jako přestupek proti občanskému soužití.

Postup policie na místě

Proběhlo několik schůzek s vedením divadla, které si bylo vědomo kontroverznosti představení i toho, kdo si na něj pořídil vstupenky. Po zkušenosti ze čtvrtečního představení byly nastaveny jasné mantinely, jak se mají případné divácké protesty řešit. V divadle podle oznámení nedocházelo k ničení majetku ani napadání osob. V momentě, kdy zástupce pořadatelské služby deklaroval, že nejsou schopni protestující zvládnout, policisté z Antikonfliktního týmu věc vyřešili.

por. Pavel Šváb, 28.05.2018

Oznámená shromáždění proběhla bez komplikací. V průběhu představení jsme byli požádáni pořadatelskou službou a vedením divadla o asistenci. Někteří diváci opakovaně porušovali návštěvní řád a pořadatelská služba nedokázala vlastními silami  zvládnout situaci.  Tu vyřešili během několika okamžiků policisté z Antikonfliktního týmu. Diváci byli ztotožněni a budou oznámeni pro podezření z přestupku správnímu orgánu. Nikdo nebyl zadržen. Kriminalisté budou ještě analyzovat dostupné videozáznamy, zda případně nedošlo k dalšímu protiprávnímu jednání.

por. Pavel Šváb, 26.5. 2018

vytisknout  e-mailem