Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Opatření k víkendovým shromážděním

V souvislosti se zítřejšími shromážděními provede pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření. 

Na zítřejší den oznámilo několik organizátorů úředníkům Magistrátu hlavního města Prahy do oblasti Václavského náměstí tematicky různá shromáždění.
S ohledem na to provede pražská policie odpovídající bezpečnostní opatření, které bude čítat několik desítek policistů.
 
Nejpodstatněnší složkou při tomto opatření budou policisté antikonfliktního týmu. Prioritou pražské policie totiž je vyřešit jakýkoliv dílčí incident, pokud možno nenásilnou formou. Samozřejmě, každému jednomu shromáždění budou také přítomni i policisté místních oddělení, kteří standardně dohlíží na klid a veřejný pořádek při takovýchto akcích.
 
Pokud by ale došlo k narušení jednotlivých shromáždění, či všeobecně veřejného pořádku zásadnější, či masivnější formou, budou pro řešení takové mimořádnosti připraveni v zálohách i policisté speciální pořádkové jednotky.
 
Nutno zmínit, že několik organizátorů akcí avizovalo i následný pochod shromážděných například na Pražský hrad, nebo před Úřad vlády ČR. I na tuto situaci budeme samozřejmě reagovat, a to především policisty dopravní služby. Ti budou při jednotlivých pochodech korigovat silniční dopravu tak, aby nedošlo k ohrožení jak účastníků pochodů, tak motoristů. Tito policisté budou zároveň připraveni poradit řidičům náhradní objízdnou trasu.
 
V tomto směru prosíme všechny účastníky silničního provozu, aby respektovali pokynů policistů, případně byli odpovídajícím způsobem trpěliví k vyvstalé situaci.
 
Za pochopení a respekt k nutným omezením předem děkujeme.
 
por. Mgr. Tomáš Hulan 17. 7. 2015

vytisknout  e-mailem