Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Opatření Grand Prix ČR 2015

BRNO: Aktualizované informace k víkendovým závodům.  

Celkové zhodnocení (17.8.)
 
Situace v dopravě

Přes rekordní návštěvnost byl nájezd a rozjezd vcelku plynulý. Nehoda 3 osobních aut bez zranění na dálnici ve směru na Brno pod Kývalkou zkomplikovala závěr rozjezdu. Nárazově se tvořily kolony, ale pořád se jelo minimálně na stupni  4.  V Brně a na územním odboru Brno-venkov jsme přistihli celkem 38 řidičů pod vlivem alkoholu, z toho 10 cizinců. Sedm řidičů jelo pod vlivem drog. V samotném Brně evidujeme dalších 210 méně závažných porušení zákona v dopravě a 8 uložených kaucí za 93 000 Kč. 

Situace v kempech

Evidujeme celkem 4 krádeže (auta, stany, karavan, hotel) celková škoda 125 tisíc korun.

 

16.8. Neděle

 
18:00 Rozjezd ukončen.
 
17:40 Na parkovištích zůstává asi 5 procent vozidel.
 
17:34 Situace už umožnila zrušit opatření na Kývalce, Od Brna se bude jezdit opět ve dvou pruzích. "Zjednosměrnění" v Ostrovačicích bylo také zrušeno. Dopravní nehoda ve směru na D1 ve směru na Brno se obešla bez zranění, okamžitě ale způsobila asi kilometrovou kolonu ve směru od Prahy. Policisté jedou na místo, aby provoz co nejrychleji uvolnili  a zároveň změní prioritní odjezdovou cestu ve směru na Brno přes silnici II/602.
 
17:15
 
Situace v Žebětíně je bez problémů, kolony lze očekávat v Bosonohách, souvislé proudy vozidel jsou na D1 před Kývalkou ve směru na Prahu i před západním přivaděčem ve směru na Brno, problematický je i průjezd přes omezení na R 52. Na parkovištích je už asi jen 20 procent vozidel.
 
16:15 V Ostrovačicích je zjednosměrněn provoz (směr vozidel k dálnici ve dvou pruzích). I další odjezdové komunikace jsou vytíženy na maximum. Na Prahu se odjíždí plynule přes Kývalku, ostatní napojení na páteřní komunikace plynulost díky nedostatečné kapacitě provoz omezují (Bosonohy, západní přivaděč).
 
15:29 Ve směru od Brna k okruhu po D 1 se tvoří kolona pomalu jedoucích vozidel. V prostoru Kývalky je pravý pruh využit odjíždějícími návštěvníky a z důvodu rizikových situací bude ve směru od Brna na Prahu (od Kývalky) průjezdný pouze levý jízdní pruh, který je převeden do protisměru.
 
 
14:50 Začíná rozjezd, ačkoliv se chodci teprve přesouvají ke svým vozům, desítky diváků odešly dříve a míří ke svým domovům.
 
13:00 Kolem poledne parkovalo v okolí Masarykova okruhu 13 245 osobních aut, 4 350 motocyklů, 63 autobusů a 269 karavanů.
 
11:30 Policisté už pomalu chystají opatření na rozjezd. Desítky vozidel ale pořád míří na okruh a diváci plní dále areál. Parkoviště Na střelnici pro motocykly už je zaplněno.
 
9:24 Díky masivnímu nájezdu je momentálně přetížena silnice II/602, lépe jet přes dálnici, případně z města přes Žebětín.
 
8:52 Dálnice momentálně bez kolon.
 
8:12 Díky masivnímu nájezdu po dálnici od Brna popojíždí směrem k odbočení kolona aut. Doporučujeme cestu k okruhu po II/602. Policisté pomáhají příjezdu na parkoviště Pod vysokým napětím vytvořením alternativní trasy.
 
7:00 Během včerejšího dne až do dnešní 7 hodiny jsme přistihli (Brno + Brno-venkov) 21 řidičů pod vlivem alkoholu a 5 pod vlivem drog. Evidujeme několik krádeží z kempů a hotelu mimo okruh z nezamčené místnosti a karavanu. Doprava je na dálnici plynulá, i přes noční déšť platí suchá varianta parkování. Parkoviště se pomalu plní.

18:30 Sobotní dopravní opatření je u konce. Obešlo se bez problémů. Největší zátěž byla na komunikaci II/602 před kruhovým objezdem na Veselce. V galerii přidány 3 fotky z ranního nájezdu.
 
16:30 Vrcholí rozjezd návštěvníků ze sobotního programu. Dálnice zatím nápor pojímá bez problémů. Odjezdové trasy od okruhu jsou vytížené na maximum, ale kolony se pohybují. Dnes u okruhu parkovalo celkem 8 293 osobních aut, 3 681, 36 autobusů a 182 karavanů.
 
14:30 Policisté pomalu připravují opatření na rozjezd. Nájezd byl po celou dobu plynulý a dálnice ho bez problémů absolvovala. Přes den řešili policisté dopravní nehodu osobního vozu s chodcem se zraněním na komunikaci k paddocku. Poměrně netradiční záležitostí bylo nalezení ručního granátu, který fanoušci rychlých motorek nafotili a ukázali strážníkům Vzápětí policisté místi nálezu zabezpečili a přivolaný pyrotechnik si převzal funkční německý granát (foto) z období druhé světové války k bezpečné likvidaci.
 
9:30 Doprava v okolí okruhu je plynulá, dálnice "jede" na stupni číslo 2. Motoristé se zdrží jen na příjezdu k samotným parkovištím.
 
15.8. 8:00 Policisté jsou připraveni na příjezd návštěvníků, nachystáno je i dopravní značení. Během noci jsme nezaznamenali žádné zásadní události. Jeden zahraniční návštěvník nahlásil ztrátu/odcizení koloběžky. Včera našli policisté SPJ opuštěné doklady na motocyklu a podařilo se k nim dohledat i majitele. V samotném městě a v rámci Územního odboru Brno-venkov jsme přistihli 7 řidičů pod vlivem alkoholu a 2 pod vlivem drog.
 
14.8. 15:30 Dnes v okolí Masarykova okruhu parkovalo 4049 osobních aut, 1355 motocyklů, 3 autobusy a 162  karavanů. Nájezd byl plynulý a bez komplikací, návštěvníci začínají areál opouštět. 
 
por. Pavel Šváb, 14.8. 2015

 
Aktualizované informace budou k dispozici od pátku, obecné informace, mapky příjezdu, rozjezdu, okruhu a uzavírek jsou níže.
 
Bezpečnostní opatření
Vzhledem k tomu, že na motocyklový víkend do Brna míří mnoho fanoušků, připravuje Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje rozsáhlé bezpečností opatření. Stovky policistů budou dohlížet na zajištění veřejného pořádku nejen v kempech a na tribunách, ale také v samotném městě Brně a jeho okolí. Přesto, že policisté budou dělat maximum pro zamezení krádeží z aut či stanů, vyzýváme všechny účastníky k tomu, aby neponechávali cenné věci ve vozidlech a důležité doklady a cennosti měli vždy pod kontrolou. Nejexponovanější parkoviště budeme sledovat pomocí speciálního monitorovacího vozidla. Do terénu vyrazí také cyklohlídky, které nejlépe ohlídají vjíždění návštěvníků do zakázaných míst.
Na opatření se kromě pořádkových a dopravních policistů podílí také kriminalisté. Přímo v kempech a také v areálu autodromu budou zřízeny dočasné policejní služebny, v pohotovosti budou také překladatelé. Samozřejmá je také spolupráce s Městskou policií Brno a Dopravním podnikem města Brna.
 
Doprava Příjezd a odjezd
Pro příjezd a odjezd od areálu brněnského Masarykova okruhu doporučujeme využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy exit 182 – Kývalka a exit 178 – Ostrovačice. Příjezdové cesty k parkovištím a kempům budou na místě vyznačeny dopravním značením. Informace z dopravního značení, ale zejména pokyny policistů a pořadatelů je třeba respektovat, abychom předešli komplikacím v dopravě.
Návštěvníkům z Brna a blízkého okolí doporučujeme využít autobusy městské hromadné dopravy: linky 400  – Brno, Mendlovo náměstí – Masarykův okruh.
V provozu bude linka X kolem automotodromu. Bližší informace na webu www.dpmb.cz  .
 
Uzavírky 2015 (mapky uzavírek níže)
Vzhledem k většímu množství uzavírek a omezení na páteřních komunikacích kolem Brna očekáváme nejen ve špičkových dobách (pátek odpoledne, sobota ráno, neděle ráno a odpoledne) velmi silný provoz. Policisté budou na dopravu pochopitelně i v těchto kritických místech na situaci dohlížet. Kapacitu silnic nezvýšíme, ale urychleně budeme řešit drobnější nehody a další komplikace. Přesto řidičům doporučujeme, aby počítali se zdržením a zejména na nedělní závody vyrazili ještě s větším předstihem, než je obvyklé. Vyplatí se dostatečná zásoba paliva a nápojů pro osádku. Při dojíždění do kolon nezapomeňte na varovná světla, před zúženími se zbytečně brzy neřaďte do průběžného pruhu. V případě závažnějších komplikací usnadněte policistům a ostatním složkám IZS průjezd k místu nehody vytvořením průjezdního pruhu. Šetříte tak čas sobě i ostatním, zraněným zkrátíte čekání na pomoc. Řiďte s maximální opatrností a ohleduplností, počítejte s chybami druhých a dodržujte bezpečnou vzdálenost. Případným havarovaným vozidlům či stavebním strojům v protisměru nevěnujte svou pozornost, zbytečně nezpomalujte a soustřeďte se výhradně na řízení a situaci před vozidlem.
 
Parkování
Všichni návštěvníci, kteří přijedou na motocyklech, budou své stroje parkovat na parkovišti naproti hlavního vstupu (parkoviště „Pod vysokým napětím“ ) anebo v areálu Střelnice.
Autobusy budou mít vyhrazené samostatné parkoviště vedle hlavní brány. Pro zdravotně postižené řidiče je vyhrazeno speciální parkoviště uvnitř areálu.
 
Ostatní informace 
Všichni řidiči i chodci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu!
Řidiči musí dbát i na nulovou toleranci alkoholu a drog při řízení! Na dodržování bezpečnosti v silničním provozu budou spolu s českými policisty dohlížet i hlídky policistů z Rakouska.
Je zakázáno parkovat na lesních a polních cestách, komplikoval by se tak průjezd vozidel hasičského záchranného sboru!
Na místech vyhrazených k parkování je zakázáno kempovat!
 
por. Pavel Šváb, 12.08.2015

Dopravní opatření a nejdůležitější uzavírky, fotografie:

Odkazy do noveho okna

kyvalka_1

kyvalka_1 

Detailní náhled

park_vn_1

park_vn_1 

Detailní náhled

start_kemp_1

start_kemp_1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem