Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Opatření GRAND PRIX 2017

BRNO: Stovky policistů dohlédnou na motoristický svátek. 

Závěrečné zhodnocení

Policisté letošní opatření hodnotí jako poměrně klidné. Nemuseli jsme řešit žádné závažné problémy. Třicet devět řidičů jelo pod vlivem alkoholu nebo drog, cizinci v tomto počtu tvořili necelou polovinu. Komárovští policisté zadrželi hned tři cizí státní příslušníky, kteří se v noci na neděli projížděli na motocyklech Brnem. Všichni tři jeli pod vlivem alkoholu. Jejich stroje putovaly do policejního skladu. Po rozboru krve se budou dva zodpovídat ze svého jednání ve správním řízení, jejich parťák je dokonce trestně stíhán pro ohrožení pod vlivem návykové látky. Všem třem jsme na místě zadrželi řidičský průkaz. V Brně jsme na silnicích zaznamenali celkem 314 přestupků.

V kempech jsme měli nahlášeno několik krádeží, většinou šlo o cennosti a doklady. Policisté také několikrát narazili na ztracené doklady či nezabezpečený majetek návštěvníků. Všechny tyto nálezy se podařilo vrátit zpět šťastným majitelům.

Nedělní nájezd probíhal velmi plynule už od časných ranních hodin, rozjed na několik okamžiků zkomplikovaly dvě drobné nehody na dálnici na Brno a déšť.

(blíže viz on-line zpravodajství níže)

Neděle

18:00

Rozjezd pomalu končí. Dvě drobné nehody jsme urychleně zlikvidovali, aby zůstaly v provozu dva jízdní pruhy. Na cestě do Prahy ovšem řidiče zbrzdí několik dalších zdržení před dopravními omezeními.

17:20

Policisté vyráží urychleně vyřešit dopravní nehodu na 185 kilometr D1 ve směru na Brno. Kolize dvou aut je bez zranění.

16:20

Rozjezd je v plném proudu, zatím bez nehod a vážnějších komplikací.

14:50

Začal rozchod a rozjezd od jednotlivých tribun a parkovišť. Řidiči na D1 kolem Brna musí počítat se silným provozem a řídit maximálně obezřetně.  

14:00

Policisté chystají dopravní značení na rozjezd. V neděli parkovalo u okruhu 10 811 osobních aut, 3 049 motocyklů, 50 autobusů a 234 karavanů.

11:20

Nájezd k okruhu pomalu končí, během něj jsme nemuseli řešit nic mimořádného. Provoz na přilehlé dálnici se obešel bez nehod i kolon. Pod článkem vloženy aktuální fotografie z nájezdu fanoušků.

Policisté ze speciální pořádkové jednotky vypátrali pohřešovaného maďarského občana. Ve spolupráci s překladatelem jsme zjistili, že se muž v pátek potkal se svým krajanem, následně popíjel a přespal na lavičce. Obdobně strávil i sobotu, kdy po programu na okruhu opět přenocoval v jemu neznámém kempu. Během pohřešování neutrpěl žádnou újmu a ani netušil, že ho rodina hledá. Policistům poděkoval a odešel sledovat závody...

9:00

Všechna parkoviště i přes drobný déšť fungují. Policisté dle aktuální situace preferují alternativní příjezdy k hlavnímu parkovišti "Na poli".

8:00

Komunikace u okruhu se plní vozidly, dálnice D1 v okolí je bez problému průjezdná.

7:00

První stovky návštěvníků už zaujaly místa na tribunách, doprava je zatím plynulá. Ani během včerejška jsme nemuseli řešit nic zásadního. Došlo ke krádeži trička ze stánku. Podezřelého bez dokladů pomohli ztotožnit slovinští kolegové.  Případ jsme vyřešili blokovou pokutou. Třiatřicetiletý chmaták navíc obdržel ve své zemi zákaz vstupu na kulturní a sportovní podniky na dva roky.

Sobota

18:15

Policisté v blízkosti Masarykova okruhu prátrají po jedenašesdesátiletém fanouškovi motocyklů z Maďarska. Toho pohřešuje jeho syn, s nímž byl muž na okruhu na závodech. Hledaný muž, který pravidelně užívá léky a bez jejich podání je ohrožený na životě, je asi sto osmedesát centimnetrů vysoký, má šedé vlasy a nosí upravený knír. O sobě nedal zprávu, ani se s nikým známým nespojil od pátečního odpoledne.

15:15

Dnes bylo na parkovištích v blízkosti Masarykova okruhu zaparkováno 8354 osobních automobilů, 2157 motorek, 27 autobusů a 208 karavanů. Část návštěvníků opouští už před záverečným tréninkem třídy Moto2 tribuny a míří ke svým dopravním prostředkům. Jejich odjezd je zatím bezproblémový.

12:00

Nehody odstraněny, kolony se pomalu rozjíždí.

10:55

Dopravní nehoda na 188. kilometru D1 na Prahu, blokovány dva jizdní pruhy. Místo ojízdné s opatrností odstavným pruhem. Na místě dvě auta a motorka. Tvoří se kolona, ve které se stala další nehoda. Objízdná trasa přes západní přivaděč případně přes centrum exit 194.

8:20

Aktuálně je uzavřená dálnice D1 mezi 210. a 204. kilometrem, na 206. kilometru havaroval motorkář. Jde  o nehodu  se zraněním, v místě přistává vrtulník.

6:00             

   Policisté mají za sebou ranní pyrotechnické prohlídky, našli jsme tak jako včera pouze jeden zapomenutý batoh, jinak bylo všechno v pořádku.

             

     

 

pátek 4.8. 2017

16:40

Dnes parkovalo v okolí okruhu zhruba 4 100 osobních vozidel, 500 motocyklů, 5 autobusů a 176 karavanů. Nájezd byl plynulý, do 12 hodin návštěvníkům stačily zpevněné plochy. Po poledni už se díky lepšímu počasí dalo parkovat i na polích. Dosud jsme nemuseli řešit žádné vážnější problémy.

10:20

Fanoušky přivítaly v pátek ráno poměrně intenzivní srážky. Zpevněné plochy pro parkování zatím postačují. Během noci na pátek panoval v kempech i v Brně relativní klid.

Na motocyklový víkend do Brna míří mnoho fanoušků, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje proto připravuje rozsáhlé bezpečností opatření, na kterém úzce spolupracuje s pořadateli, Městskou policí Brno a Dopravním podnikem města Brna, zdravotnickou záchrannou službou a hasičským záchranným sborem. Budeme se starat o:

Bezpečnost v areálu a na tribunách

Vzhledem k vyhlášenému prvnímu stupni ohrožení terorismem bude nasazeno více kriminalistů a policistů v civilu, posílen bude monitoring areálu. Se speciálně vycvičenými psy budeme provádět pyrotechnické prohlídky tribun. Nově budou na vybraných místech instalována betonová svodidla určená k ochraně osob. Návštěvníci musí počítat s důkladnými prohlídkami u vstupů, kde budou asistovat i policisté.  V případě nálezu podezřelého předmětu nebo zaznamenání podezřelého chování ihned kontaktujte policisty.  Všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat platný návštěvní řád.

Zabezpečení majetku

Stovky policistů budou chránit majetek návštěvníků nejen v kempech a na tribunách, ale také v samotném městě a jeho okolí. Vyzýváme všechny účastníky k tomu, aby neponechávali důležité věci ve vozidlech či stanech a doklady a cennosti měli vždy pod kontrolou. Nejexponovanější parkoviště budeme sledovat pomocí speciálního monitorovacího vozidla. Do terénu vyrazí také policisté na čtyřkolkách i koních, které doplní v minulosti osvědčené cyklohlídky. Návštěvníkům bude k dispozici i detašované pracoviště obvodního oddělení a v pohotovosti připravení překladatelé. Problémy návštěvníků z ciziny pomohou řešit i zahraniční kolegové (Rakousko a nově také Slovinsko).

Doprava

Bezpečnost a plynulost

Zejména ve špičkových dobách (pátek odpoledne, sobota ráno, neděle ráno a odpoledne) očekáváme velmi silný provoz. Řidičům doporučujeme, aby počítali se zdržením a zejména na nedělní závody vyrazili s dostatečným předstihem.  Policisté budou na všech kritických místech urychlovat provoz, kapacita komunikací je ale omezená. Řiďte ohleduplně a respektujte pokyny policistů a pořadatelů, stejně jako aktuální dopravní značení. Všichni jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu.  Řidiči musí dbát i na zákaz požívání alkoholu a drog při řízení, který budeme kontrolovat.

Vlastní doprava

Pro příjezd do areálu brněnského Masarykova okruhu doporučujeme využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy exit 182 – Kývalka  a exit 178 – Ostrovačice (pozor, nájezd na dálnici na Prahu od Ostrovačic bude uzavřen, motoristé budou muset na exit 168). Příjezdové cesty k parkovištím a kempům budou vyznačeny dopravním značením.

Parkování

S předstihem si na stránkách okruhu (odkaz) vyberte vhodné parkování určené pro váš dopravní prostředek a adekvátní ke druhu vstupenky. Ušetříte si tak čas a stres a ulevíte provozu v exponovaných místech. Upozorňujeme, že motocykly letos nebudou moci parkovat v tradičním místě na „Střelnici“.

V případě extrémně nepříznivého počasí bude platit tzv. „Mokrá varianta“ parkování, sledujte aktuální dopravní zpravodajství, web a sociální sítě.

Veřejná doprava

Návštěvníkům z Brna a blízkého okolí doporučujeme využít autobusy městské hromadné dopravy. Doprava je zdarma a odpadá problém s parkováním.

por. Pavel Šváb, 02.08.2017, 606 637 505; + tiskový mluvčí v dosahu por. Bohumil Malášek, 724 273 011

Odkazy do noveho okna

exit 178 uzavřený nájezd na D1 směr Praha

exit 178 uzavřený nájezd na D1 směr Prah... 

Detailní náhled

schéma Kývalka rozjezd

schéma Kývalka rozjezd 

Detailní náhled

pyro (3)

pyro (3) 

Detailní náhled

pyro (5)

pyro (5) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (1)

Czech_GP_nájezd (1) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (2)

Czech_GP_nájezd (2) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (3)

Czech_GP_nájezd (3) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (4)

Czech_GP_nájezd (4) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (5)

Czech_GP_nájezd (5) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (6)

Czech_GP_nájezd (6) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (7)

Czech_GP_nájezd (7) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (8)

Czech_GP_nájezd (8) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (9)

Czech_GP_nájezd (9) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (10)

Czech_GP_nájezd (10) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (11)

Czech_GP_nájezd (11) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (12)

Czech_GP_nájezd (12) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (13)

Czech_GP_nájezd (13) 

Detailní náhled

Czech_GP_nájezd (14)

Czech_GP_nájezd (14) 

Detailní náhled

cyklohlídka

cyklohlídka 

Detailní náhled

instruktáž

instruktáž 

Detailní náhled

monitoring

monitoring 

Detailní náhled

parkoviště pod VN

parkoviště pod VN 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem