Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Opatření Brno město uprostřed Evropy

BRNO: Dbejte rad policistů i strážníků. 

14.6.2018

Čtyři ohňostroje na přehradě podle pořadatele sledovalo 600 tisíc diváků. Každý den mělo zhruba 130 policistů (pořádkoví, dopravní policisté a kriminalisté) plné ruce práce zejména s usměrňováním dopravy a parkováním tisíců vozidel na provizorních parkovištích. Letos jsme kromě drobných incidentů a ztracených mobilů či peněženek nemuseli řešit žádné závažné problémy. Podařilo se zjistit i viníka dopravní nehody (níže). Spolepracovali jsme se všemi složkami IZS a také se strážníky MP Brno a Dopravním podnikem města Brna. Poslední ohňostroj proběhne už tradičně v sobotu večer nad Špilberkem. 

Asi nejnáročnější z festivalových akcí bývají ohňostroje. V sobotu proběhl první z řady ohňostrojů na Brněnské přehradě. Zhruba 130 policistů (pořádkoví, dopravní policisté a kriminalisté) mělo plné ruce práce zejména s usměrňováním dopravy. Pravidelní návštěvníci vědí, že nejpohodlnější je využít Městskou hromadnou dopravu. Pokud už vyjedete autem, parkovat lze na Staré dálnici, ale pouze od 16.30 hodin maximálně do 00.30 hodin, v ulici Páteřní, před ZŠ Vejrostova a u obce Rozdrojovice (při příjezdu od Kuřimi). Podrobnosti k dopravě zde. Nedílnou součástí opatření je i dohled nad veřejným pořádkem. V místě vzhledem k velké koncentraci osob operují i prvosledové hlídky (dlouhé zbraně).

Sobotní opatření se obešlo bez vážnějších incidentů, policisté vyřešili vzájemné napadení osob pod vlivem alkoholu, které bude mít dohru v přestupkovém řízení.  Přijali jsme také oznámení o dvou drobných krádežích. Mějte prosím své věci pod kontrolou, zadní kapsa batohu není tím nejbezpečnějším místem.

Po sobotních zkušenostech znovu upozorňujeme návštěvníky:

Dbejte na včasný odjezd z improvizovaných parkovišť na Staré dálnici, odstavená auta jsou odtahována. V sobotu byla odtažena 3 vozidla, v dalších dvou případech si řidiči stihli vyreklamovat auto zpět z odtahového vozidla. O tom, že není radno podcenit časový limit svědčí i jedno poškozené vozidlo, jehož řidič jej nechal nevhodně odstavené. Dopravní nehodu řeší policisté z brněnského dopravního inspektorátu. 

Divákům směřujícím k odjezdovým místům MHD doporučujeme zvážit využití odchozích tras přes louky. Trasy jsou nasvícené a pod dozorem policistů i strážníků, ušetříte tak čas i nekomfort při průchodu zhuštěným prostorem u přístaviště.

por. Pavel Šváb, 4.6.2018

Odkazy do noveho okna

ohňostroj (6)

ohňostroj (6) 

Detailní náhled

ohňostroj (5)

ohňostroj (5) 

Detailní náhled

ohňostroj (4)

ohňostroj (4) 

Detailní náhled

ohňostroj (3)

ohňostroj (3) 

Detailní náhled

ohňostroj (1)

ohňostroj (1) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem