Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Opakovaně vykrádal stejnou prodejnu

LIBEREC - Celkem pětkrát během jednoho měsíce vykradl 34letý Liberečan stejnou prodejnu v ulici Jablonecká. Kradl ložní povlečení a deky, téměř za 150 tisíc korun.  

Liberečtí kriminalisté zahájili v těchto dnech trestní stíhání proti 34letému Lilberečanovi pro přečiny krádeže a poškození cizí věci. Zajímavé na celém případu je to, že muž měl zálibu v tom, vloupat se stále do stejného obchodu. Prodejnu s ložnicemi v ulici Jablonecká v Liberci navštívil během krátké doby, tj. jednoho měsíci celkem pětkrát. Pokaždé si odnesl nějaké ložní prádlo, či deky a polštáře, různé přikrývky, ale zajímaly ho například i katalické lampy s vůněmi. První krádež spáchal během noci z 30.  na 31. října 2014. Takto ve svém počínání pokračoval i následující dvě noci. Potom si dal krátkou pauzu a prodejnu napadl opět 5. listopadu v brzkých ranních hodinách. Naposledy vnikl do této prodejny v ranní době 25. listopadu. Do prodejny vnikal vždy poté, co rozbil dlažební kostkou či kamenem výlohu.

Mezitím kromě těchto krádeží stihl navštívit ještě jednu prodejnu, a to prodejnu svíček na nám. Dr. E. Beneše. V případě této krádeže jeho drzost neznala mezí, neboť ani nevyčkával na noční dobu, ale přímo během dne vypáčil rám vitríny a z té následně odcizil svíčky, vázu, keramický svícen, hrnky a další dárkové předměty v hodnotě téměř 5 tisíc korun.

Krádežemi  Liberečan napáchal celkovou škodu za téměř 150 tisíc korun. Většinu odcizených věcí stačil prodat a získané peníze použil pro svoje základní živobytí. Pachatele se podařilo zadržet kriminalistům na základě spolupráce s policisty z obvodního oddělení Liberec - Centrum. Díky jejich výborné osobní a místní znalosti se podařilo muže vypátrat. Při prověrce v místě jeho bydliště nalezli kriminalisté u něj věci z poslední krádeže. Tyto ještě nestačil zpeněžit. Muž se ke krádežím doznal a kriminalisty samozřejmě zajímala při výslechu otázka, proč si právě muž vybíral jednu a tutéž prodejnu? Odpověď na tuto otázku byla zcela prostá: "Jednoduše jsem chodil okolo".

Zloděj v tomto případě nebyl žádným nováčkem, v minulosti byl již pětkrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost. V současné době je trestní stíhání vedeno na svobodě a za krádeže mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Od začátku letošního roku evidujeme na Liberecku celkem 39 případů vloupání do obchodů, z nichž 12 se jich podařilo objasnit a 3 případy vloupání do výkladních skříní, z nichž ani jeden nebyl doposud objasněn. Na území celého Libereckého kraje řešili policisté od začátku roku 101 případů vloupání do obchodů, z nichž 36 jich bylo doposud objasněno. Dále řešili 4 případy vloupání do výkladních skříní, z nichž jeden případ se jim podařilo objasnit.

1. prosince 2014
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem