Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Opakovaně porušil institut vykázání

ZLÍNSKO: Skončil ve vazbě. 

Ve vazbě skončil šestadvacetiletý muž z obce poblíž Slavičína na Zlínsku, kterého policisté v srpnu vykázali z rodinného domu, v němž žil společně se svými rodiči a bratry. Vykázáním ovšem události neskončily. Právě naopak. Případem se začali zabývat kriminalisté, kteří agresora pár týdnů poté obvinili ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let.

Mladý muž však odmítl respektovat institut vykázání, který opakovaně celkem sedmkrát porušil. Do rodinného domu se i přes zákaz vracel, požadoval po svých rodičích peníze, jídlo, vyhrožoval jim a urážel je. Při svých návštěvách rozbil okno i skleněnou výplň vstupních dveří. Často přišel pod vlivem alkoholu.

Po posledním incidentu v polovině listopadu, kdy mladý muž opět vstoupil bez dovolení do domu rodičů a setrval v něm, ho policisté zadrželi a převezli do policejní cely. Muž odmítl k věci vypovídat. Přesto si od kriminalistů vyslechl další obvinění, tentokrát za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se prokazatelně dopustil minimálně v pěti případech od konce srpna do poloviny listopadu. Za tento trestný čin mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Po sdělení obvinění policisté muže propustili, přičemž po pár dnech zákaz vstupu do obydlí opět porušil a dva dny po sobě do domu rodičů vstoupil, aby tam přespal. Policisté ho opět zadrželi a převezli do policejní cely. Tentokrát už podali návrh na jeho umístění do vazby, který soudce okresního soud akceptoval.

2. prosince 2019, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem