Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Opakovaně kradli pohonné hmoty ze zaparkovaných vozidel

KUTNOHORSKO – Kriminalisté zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého a dvacetiletého muže jako obviněných z přečinu krádež, spáchaného ve spolupachatelství a přečinu poškození cizí věci, spáchaného ve spolupachatelství. Vyšetřování spoluobviněných je vedeno na svobodě. 

Hlídka strážníků Městské policie Kutná Hora dne 2. října 2019 krátce po jedné hodině v noci, oznámila telefonicky na linku 158, že v ulici Zelenkova u garáží, je podezřelý muž, který stojí poblíž zaparkovaného vozidla značky Škoda Octavia, ze kterého vytékala motorová nafta a vozidlo tohoto muže značky Peugeot 307, je zaparkované za tímto vozidlem a v jeho vozidle jsou plastové kanystry.

Na místo se dostavila hlídka kutnohorských policistů, která zjistila, že u zaparkovaného vozidla Škoda Octavia je poškozena nádrž, na zemi jsou dvě nádoby, do kterých vytéká motorová nafta. Prohlídkou místa navíc zjistili, že u jedné z řadových garáží jsou dva plné plastové kanystry s motorovou naftou cca 40 litrů.

Kutnohorští kriminalisté se případu intenzivně věnovali. Dalším šetřením a prověřováním, vyšlo najevo, že podezřelý muž měl svého společníka a případů odcizení pohonných hmot mají na svědomí mnohem víc. Opakovaně kradli na Kutnohorsku pohonné hmoty ze zaparkovaných vozidel, případů krádeže mají na svědomí celkem deset.

Kriminalisté dne 16. července 2020 zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého a dvacetiletého muže jako obviněných z přečinu krádež, spáchaného ve spolupachatelství a přečinu poškození cizí věci, spáchaného ve spolupachatelství. Vyšetřování spoluobviněných je vedeno na svobodě.

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
22. července 2020

vytisknout  e-mailem