Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Opakovaně kradl v Mnichovicích a Říčanech

PRAHA VENKOV - JIH - Teď mu hrozí až 5 let za mřížemi. 

Policistům z Obvodního oddělení Říčany a kriminalistům z Prahy venkov - JIH se ve spolupráci podařilo objasnit celkem 5 krádeží vloupáním, které má na svědomí 47letý recidivista.

Tento muž nejprve na přelomu října a listopadu loňského roku překonal bránu na pozemku v obci Mnichovice a ze stavební buňky, po násilném vniknutí, odcizil vibrační desku, vibrační pěch a další pracovní nářadí v celkové hodnotě přes 300 tisíc korun.

Dále pak na začátku prosince, celkem dvakrát, "navštívil" ten samý objekt v obci Mnichovice, kde se vloupal do skladovacích prostor poškozené firmy a dohromady odcizil více jak 40 zásilek přepravní společnosti, ale i dva elektrické skútry a hotovost ve výši několik tisíc korun. Celkově způsobil škodu ve výši 130 tisíc korun, především na odcizených věcech.

Na začátku února tohoto roku odcizil zaparkovaný automobil, který majitel zaparkoval před svým rodinným domem a na odcizení mu způsobil škodu za 50 tisíc korun. Poslední případ krádeže, který policisté muži přisuzují, je taktéž ze začátku února tohoto roku, kdy se vloupal do zahradního domku základní školy v obci Světice. Odsud bylo odcizena sekačka a sportovní vybavení v hodnotě asi 50 tisíc korun.

Celková škoda, kterou muž způsobil, byla vyčíslena na více jak půl milionu korun.

Kriminalisté z Prahy venkov - JIH v minulém týdnu 47letému muži sdělili obvinění z přečinu krádeže a poškození cizí věci. Vzhledem k tomu, že byl za majetkovou trestnou činnost několikrát odsouzen, a to i v posledních třech letech, a na odcizených věcech způsobil vyšší škodu, hrozí mu nyní až 5letý trest odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
7. března 2024 

vytisknout  e-mailem