Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Opakovaně jel příliš rychle

ZNOJEMSKO: Nyní musí počítat se zákazem řízení.  

     Padesátiletý muž z Brna jel s vozidlem Audi A6 opět příliš rychle. Naší pozornosti neunikl v neděli před druhou hodinou odpolední na silnici první třídy č. 53 v úseku mezi křižovatkami na obce Mackovice a Oleksovice. Zaznamenali jsme 129 km/h. Vzhledem k tomu, že se takového dopravního přestupku dopustil v průběhu dvanácti po sobě jdoucích měsíců opakovaně, nebylo možné uložit mu na místě blokovou pokutu. Jeho nerespektování maximální povolené rychlosti oznámíme k projednání na Městský úřad Znojmo. Muž musí počítat s pokutou, zápisem bodů v evidenční kartě řidiče i zákazem činnosti.
     Za obdobné protiprávní chování jsme téhož dne v téměř stejném úseku uložili dvě blokové pokuty dva a dva a půl tisíce korun. Týkala se sedmadvacetiletého muže z Vyškovska za rychlost 125 km/h a devětadvacetiletého muže z našeho regionu za 133 km/h.
     Negativní prvenství však získal z celého minulého týdne šestapadesátiletý řidič ze Vsetínska, který jel po stejné komunikaci v úterý před čtvrtou hodinou odpolední rychlostí 162 km/h. I tento přestupek jsme předali k projednání na Městký úřad ve Znojmě.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, 23. listopadu 2015

vytisknout  e-mailem