Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Aktuality - archiv

Zpravodajství do 30. 11. 2009

4. 12. 2009
 
Krádež elektroměru
Policisté ze Svobody nad Úpou ve středu odpoledne 2. 12. 2009 zadokumentovali případ krádeže elektroměru. Dosud neznámý zloděj měřící zařízení odcizil z jednoho ze zdravotnických objektů v Janských Lázních. Zástupce poškozené společnosti vyčíslil škodu na necelé 2 tisíce korun. Muži zákona protiprávní jednání zpracovávají jako přestupek proti majetku, za který může být správním orgánem uložena pokuta až do výše 15 tisíc korun.
 
Zmizely pracovní kalhoty
Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR ve Svobodě nad Úpou šetří případ krádeže, ke kterému došlo od úterý do čtvrtka 3. 12. 2009 v jednom z místních učilišť. Dosud neznámý pachatel násilně vnikl do šatní skříňky a odcizil osmnáctiletému mladíkovi neprořezné pracovní kalhoty značky Profesional. Okradený student si škodu vyčíslil na částku převyšující tři tisíce korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli až dvouletý pobyt za mřížemi.
 
Opět alkohol za volantem
Policisté ze Svobody nad Úpou ve čtvrtek dopoledne 3. 12. 2009 zastavili při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu ve Svobodě nad Úpou na Lázeňské ulici ke kontrole osobní motorové vozidlo značky Škoda. Policejní hlídka řidiče vyzvala k předložení dokladů potřebných k řízení automobilu. Muži zákona řidiče navíc vyzvali k dechové zkoušce na zjištění alkoholu. Přístroj prokázal 0,9 promile v dechu kontrolovaného řidiče. Nezodpovědný muž je důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za který může správní orgán uložit vysokou pokutu a vyslovit zákaz řízení motorových vozidel.
nprap. Udo Ertner
2. 12. 2009
Krádež šperků
Vloupání do pokoje místního hotelu v Janských Lázních, ke kterému došlo v pátek 27. 11. 2009, šetří policisté z Obvodního oddělení Police ČR ze Svobody nad Úpou. Dosud neznámý zloděj násilně vnikl ve večerních hodinách do pokoje v přízemí a odcizil šperky. Okradená si škodu vyčíslila na částku téměř 40 tisíc korun. Pachatel si může být jistý, že v případě jeho dopadení mu hrozí až tříletý trest strávený za mřížemi nebo peněžitý trest.
nprap. Udo Ertner
26. 11. 2009
Chemický posyp v Krkonoších povolen
Pozor však na odlehlé úseky
por. Bc. Jiří Prouza
26. 11. 2009
Vloupání a krádež
Policisté ze Svobody nad Úpou v úterý 24. 11. 2009 zadokumentovali případ krádeže provedené vloupáním. Dosud neznámý pachatel v průběhu posledních dnů v jednom z místních školských zařízení násilím vnikl do šatní skříně, ze které odcizil pracovní přilbu a kalhoty. Oběť krádeže vyčíslila škodu na částku převyšující 2 tisíce korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner
18. 11. 2009

Krádež věcí
V sobotu 14. 11. 2009 si v ranních hodinách na diskotéce v Janských Lázní jeden muž řádně nehlídal své volně odložené věci a toho využil neznámý pachatel k tomu, aby mu odcizil bundu, ve které měl poškozený mobilní telefon a peněženku s osobními doklady. Způsobil mu tak škodu necelých pět tisíc korun. Za přestupek proti majetku pachateli hrozí pokuta až do výše patnáct tisíc korun.

Agresivní řidič
V pondělí 16. 11. 2009 dopoledne byl ve Svobodě nad Úpou částečně omezen provoz na hlavní komunikaci. Důvodem této komplikace byla vykládka zboží do obchodu. Jednomu z netrpělivých řidičů se to však nelíbilo a vše řešil fyzickým napadením člověka, který zde usměrňoval provoz. Policisté v této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za který hrozí agresivnímu řidiči až dva roky odnětí svobody.
prap. Ivan Fidler                                                                                   
 

16. 11. 2009
Opět alkohol za volantem
Policisté ze Svobody nad Úpou zastavili v sobotu ráno krátce před třetí hodinou 14. 11. 2009 při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v centru Janských Lázní  řidiče osobního motorového vozidla Ford. Po řádné kontrole dokladů byl řidič na základě špatné vyjadřovací schopnosti policisty vyzván k dechové zkoušce. Muži zákona se nemýlili, přístroj prokázal 1,67 promile v dechu nezodpovědného třiatřicetiletého řidiče. Muž sedící za volantem je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Uvedený případ policisté zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení, jehož hlavním úkolem je předání kompletně zpracovaného spisu v co nejkratší době na okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření.
nprap. Udo Ertner
11. 11. 2009
Na muže spadl malotraktor
Krátce před dvanáctou hodinou polední přijal v úterý 10. listopadu 2009 operační důstojník trutnovské policie oznámení, že v obci Svoboda nad Úpou došlo k úrazu osoby. Na místo přivolaní policisté šetřením zjistili, že šestapadesátiletý muž na Horské ulici pracoval s malotraktorem. Když se však řidič se strojem otáčel, najel na stráň, kde se malotraktor smekl a převrátil na levý bok. Při tomto manévru zůstala pracovníkovi levá noha přimáčknutá mezi dveřmi pracovního stroje. Zraněný musel být vozidlem rychlé záchranné služby převez do nemocničního zařízení k ošetření. Rozsah zranění, porušení bezpečnosti práce a příčiny této události jsou předmětem dalšího šetření.
por. Bc. Jiří Prouza 

4. 11. 2009

Poškození klubovny
V době od soboty 31.10.2009 do pondělí 2.11.2009 neznámý pachatel rozbil okna a dveře klubovny sportovního oddílu v Mladých Bukách. Zástupce poškozené organizace škodu vyčíslil na osm tisíc korun. Policisté žádají případné svědky této události, aby se přihlásili na Obvodním oddělení Policie ČR ve  Svobodě nad Úpou. Za trestný čin krádež provedené vloupáním a poškozování věci ve stadiu pokusu hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

Pracovní úraz
V pondělí 2.11.2009 došlo v obci Mladé Buky na stavbě propojovacího komplexu základní školy k pracovnímu úrazu dělníka. Muž spadl z výšky necelých tří metrů. Zdejší policisté budou nyní ve spolupráci s oblastním inspektorátem práce prověřovat, zda nedošlo ke spáchání trestného činu, nebo nebyla porušena bezpečnost práce. Zraněný muž byl převezen vozidlem rychlé záchranné služby do nemocničního zařízení k ošetření.
prap. Ivan Fidler                                                                                  


27. 10. 2009                                                         
Straka mezi příbuznými
Na Obvodním oddělení Policie České republiky ve Svobodě nad Úpou oznámila v pondělí 26.10. 2009 pětačtyřicetiletá žena, že se stala obětí trestného činu. Policisté šetřením zjistili, že oznamovatelce zloděj odcizil platební kartu, pomocí které vybral z bankomatu finanční hotovost. Vzhledem k tomu, že místem krádeže je byt okradené, hlavním podezřelým je zřejmě někdo z kruhu rodinného. Poškozená si škodu vyčíslila na částku 20 tisíc korun. Za trestné činy krádež a neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až a dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
por. Bc. Jiří Prouza

Krádež v penzionu
V neděli 25. 10. 2009 přijali místní policisté oznámení o krádeži věcí z penzionu v Janských Lázních. Provedeným šetřením byl zjištěn podezřelý mladík, který se ke svému protiprávnímu jednání doznal. Po provedeném zkráceném přípravném řízení může být pachateli uložen trest odnětí svobody až na dva roky.

Krádež dveří
V posledních čtrnácti dnů do soboty 24. 10. 2009 se neznámý pachatel vloupal do rekonstruovaného domu v Hertvíkovicích a odcizil zde dvoje dveře v celkové hodnotě 30 tisíc korun. Po pachateli této krádeže nyní policisté intenzivně pátrají.
prap. Ivan Fidler                                              

22. 10. 2009                                                         

Fyzické napadení
V úterý 20. 10. 2009 v nočních hodinách došlo v jedné restauraci v Janských Lázních k fyzickému napadení hosta. Útočník si vzal na pomoc skleněný popelník, kterým poškozeného zranil v obličeji. Věc je dokumentována jako přestupek proti občanskému soužití, za který může správní orgán uložit pokutu až do výše 3 tisíc korun.

Informace pro řidiče
Ve Svobodě nad Úpou na ulici Úpská, která je hlavním tahem z Trutnova do Pece pod Sněžkou, probíhá v současné době na dvou místech rekonstrukce vozovky. Provoz je zde v obou případech řízen pomocí semaforů. Žádáme řidiče, aby při průjezdu těmito úseky dbali zvýšené opatrnosti a zároveň se řídili světelnými signály. Zdejší policisté předmětné úseky kontrolují a za jízdu na červenou hrozí velká pokuta, v případě opakovaného přestupku i zákaz řízení motorových vozidel!!!
prap. Ivan Fidler

14. 10. 2009                                                         
Výbuch tlakové lahve
V úterý 13. 10. 2009 se obec Svoboda nad Úpou do časných ranních hodin probudila silným výbuchem. V jednom z místních rodinných domů došlo k explozi propanbutanové lahve, která zásobovala plynový sporák. Na místě nešťastné události zasahující policisté zjistili, že tlaková nádoba byla uložena v jedné z místností v zadním traktu objektu. V této části došlo vlivem tlakové vlny k devastaci jedné ze stěn budovy. Vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Trutnov určil jako předběžnou příčinu výbuchu netěsnost přípojky, kdy s největší pravděpodobností došlo k úniku plynu do místnosti. Při výbuchu naštěstí nedošlo k žádnému zranění domácích osob. Na poškozeném domě a ohořelých věcech byla škoda předběžně vyčíslena na 1 milion korun.
nprap. Udo Ertner
      8. 10. 2009                     
Krádež elektrického zdroje
V pondělí 5. 10. 2009 bylo přijato oznámení o krádeži zdroje elektrického ohradníku v Mladých Bukách - Hertvíkovicích, kdy poškozené firmě vznikla škoda ve výši necelých 3 tisíc korun. Policisté po odcizeném zdroji a neznámém lapkovi intenzivně pátrají. Za spáchaný přestupek proti majetku hrozí nenechavci pokuta až do výše 15 tisíc korun.
prap. Ivan Fidler     
2. 10. 2009

Krádež obrazů  a krádež satelitu
Poškozený muž oznámil na Obvodním oddělení Policie ČR Svoboda nad Úpou, že v době od srpna do září 2009 mu zloděj odcizil z pokoje celkem čtyři kusy obrazů a jedno rádio, čímž mu způsobil škodu necelých jeden tisíc korun. Pachatelem je zřejmě student jednoho z učilišť, který u okradeného bydlel v podnájmu. Podezřelý mladík tímto svým činem samozřejmě přišel o podnájem a zároveň mu hrozí za tento přestupek pokuta až do výše 15 tisíc korun.
Obdobný případ, ke kterému došlo v pátek 25. 9. 2009, ve středu 30. 9. 2009 zadokumentovali policisté ze Svobody nad Úpou. Opět důvěřivý muž u sebe ubytoval na pensionu mladíka, který mu při svém odchodu odcizil satelitní přijímač s dálkovým ovládáním a dále mu nezaplatil za ubytování, čímž mu způsobil škodu ve výši tři tisíce korun. Muži v uniformách zjistili, že se v obou případech se jedná o stejného výtečníka, který odcizené věci již prodal do zastavárny v Trutnově, kde byly zajištěny policií a vráceny zpět svým majitelům.

Chovanec na útěku
V sobotu 26. 9. 2009 ve večerních hodinách oznámila jedna žena z Mladých Buků na linku 158, že se v jejím domě nachází její mladistvý vnuk, v té době chovanec na útěku  z jednoho výchovného ústavu. Z tohoto důvodu se na místo dostavili policisté, kteří na zahradě u domu oznamovatelky mladíka zajistili. Následně ho eskortovali do Hradec Králové, neboť měl skutečně rozhodnutím Okresního soudu v Trutnově nařízenou ústavní výchovu.
nprap. Ivo Podstata                                                                                   


25. 9. 2009

Krádež mobilního telefonu
Na Obvodní oddělení Svoboda nad Úpou oznámil v pondělí 21. 9. 2009 poškozený, že mu ve čtvrtek 17. 9. 2009  neznámý zloděj odcizil z kapsy volně položené mikiny mobilní telefon značky Sonny Erikson. Poškozený vyčíslil škodu na 2 tisíce korun. V případě zjištění pachatele mu za tento přestupek hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun.

Zpronevěra motorových pil
V sobotu 19. 9. 2009 oznámil poškozený policistům ze Svobody nad Úpou,  že dne před dvěma dny  půjčil jeho syn podezřelému muži motorovou pilu značky Oleo Mac 956 na  pořezání dřeva s tím,  že mu ji do čtyřiadvaceti hodin vrátí. Podezřelý ovšem tuto pilu k dnešnímu dni nevrátil. Provedeným šetřením místních policistů bylo zjištěno, že podezřelý si takto půjčil celkem dvě motorové pily a obě prodal za částku 1250 korun další  osobě. Za trestný čin zpronevěra může soud uložit trest odnětí svobody až na dva roky. Uvedený případ policisté zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení, jehož hlavním úkolem je předání kompletně zpracovaného spisu v co nejkratší době na okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření.

Občanské soužití
Policistům ze Svobody nad Úpou oznámila v sobotu 19. 9. 2009 poškozená, že ji u babičky na návštěvě fyzicky napadl její strýc, a to tak, že ji  udeřil otevřenou dlaní pravé ruky přes levou  tvář. Agresivnímu muži nyní hrozí za přestupek proti občanskému soužití pokuta až do výše 3 tisíc korun.

Křivé obvinění
Policisté ze Svobody nad Úpou provádějí šetření ve věci křivého obvinění. V pátek 18. 9. 2009 osobně oznámil místním policistům poškozený, že mu podezřelý muž odcizil z neuzamčeného chlívku na volně přístupném dvoře u jednoho z domů v obci Mladé Buky jeho motorovou pilu značky Husqvarna. Provedeným šetřením muži zákona zjistili, že si poškozený krádež vymyslel, neboť motorovou pilu podezřelému půjčil, ale tento mu ji ve stanovený termín nevrátil. Z poškozeného se tudíž stal podezřelý a z podezřelého se stal poškozený. Samotnému oznamovateli nyní hrozí za trestný čin křivé obvinění až tři léta odnětí svobody.
nprap. Ivo Podstata


19. 9. 2009

Krádež věcí

Za dobrotu na žebrotu. Tak by se dal popsat případ, který šetří policisté ze Svobody nad Úpou. Jeden z místních občanů vzal ze čtvrtka na pátek 18. 9. 2009 k sobě domů na návštěvu svého známého a nechal kamaráda u sebe přespat. Jaké však bylo probuzení, když zjistil, že mu nocležník ukradl nejen finanční hotovost, ale i riflovou bundu. Poškozený si škodu vyčíslil na dvanáct set korun. Za přestupek proti majetku hrozí pachateli pokuta až do výše 15 tisíc korun.

Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání
Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Svoboda nad Úpou  provádí šetření ve věci maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se dopustil podezřelý tím, že nenastoupil v řádném termínu do výkonu trestu odnětí svobody v jednom z vězeňských zařízení. Za mříže se mu zřejmě nechce, protože tak neučinil ani přesto, že si vlastnoručně převzal výzvu od Okresního soudu v Trutnově. Za tento čin hrozí podezřelému až dva roky vězení nebo peněžitý trest.

Občanské soužití
Policisté ze Svobody nad Úpou šetří případ fyzického napadení, které oznámila v úterý 15. 09. 2009 poškozená, že ji v jednom z místních barů v Hostinném fyzicky napadl její  bývalý přítel. Poškozená utrpěla zranění a musela být ošetřena v nemocničním zařízení. Omezena na běžném způsobu života není, pracovní neschopnost nevznikla, protože  je na mateřské  dovolené. Spisový materiál byl dle místní  příslušnosti policisté postoupili svým kolegům do Hostinného k dalšímu opatření.
nprap. Ivo Podstata                                                                                   


17. 9. 2009

Nezvaný host v domě

Policisté ze Svobody nad Úpou šetří případ krádeže provedené vloupáním do dvou rodinných domů, ke kterému došlo ve středu 16. 9. 2009 v dopoledních hodinách. Dosud neznámý lapka násilně vnikl do objektů a odcizil laptop značky Acer, digitální fotoaparát Fujitsu, videokameru Sony, dámské hodinky, bižuterii a finanční hotovost. Poškození si škodu vyčíslili na částku převyšující 67 tisíc korun. Za trestné činy krádež provedené vloupáním, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest.  Po pachateli a odcizených věcech policisté intenzivně pátrají.
nprap. Udo Ertner


15. 9. 2009

Pila terčem zloděje

V průběhu uplynulého víkendu do nedělního odpoledne 13. 9. 2009 dosud neznámý lapka násilím vnikl do uzamčené kůlny, která je součástí jedné ze zahrad v obci Mladé Buky. Zloděj z objektu odcizil benzinovou motorovou pilu značky Stihl, oranžové barvy, typového označení 3/8 7 Z-R. Poškozený vyčíslil škodu na 15 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Po dosud neznámém zloději a odcizené pile muži zákona intenzivně pátrají.

Krádež starožitností
V přesně nezjištěné době poslední srpnové dekády se neznámý pachatel vloupal do jedné z chalup v Mladých Bukách, části Sejfy. Při svém nekalém jednání se zaměřil na starožitnosti, kterých ukradl hned několik. Poškozená si na zničeném vybavení a odcizených věcech vyčíslila škodu na necelých 10 tisíc korun. Po pachateli a odcizených starožitnostech budou místní policisté intenzivně pátrat.

Odcizené vozidlo
Jeden mladý muž si dne 6. 9. 2009 ve Svobodě nad Úpou bez svolení majitele „vypůjčil“ vozidlo značky Audi a s tímto se projel. Svým jednáním se měl mladík dopustit hned čtyř trestných činů, ze kterých mu bylo policistou sděleno téhož dne podezření a nyní ho bude čekat spravedlivý trest.

Krádež věcí v bytě
V úterý 1. 9. 2009 zadokumentovali místní policisté oznámení muže, který po návratu z lázní ve svém bytě nenalezl svou elektroniku. Násilné vniknutí do bytu nebylo zjištěno a poškozený sám uvedl, že půjčil klíče jedné své známé. Zda věci odcizila ona, bude nyní předmětem dalšího šetření.

Odcizené nájezdy
V neděli odpoledne 30. 8. 2009 došlo v Janských Lázních k odcizení volně odložených hliníkových nájezdů, které slouží tělesně postiženému občanovi k nakládání a vykládání jeho elektrického invalidního vozíku z vozidla. Způsobená škoda není vysoká, ale majitel tyto nájezdy nutně potřebuje. Policisté žádají případné svědky krádeže, aby kontaktovali OOP Svoboda nad Úpou.

Poškozené lavičky
V obci Mladé Buky poškodil zatím neznámý pachatel na dětském hřišti dvě lavičky, čímž způsobil škodu ve výši 3 tisíc korun. Policisté žádají případné svědky události, aby se přihlásily na OOP Svoboda nad Úpou, případně na bezplatné telefonní lince 158.
prap. Ivan Fidler                                                                                   


26. 8. 2009

Nezajištěné dveře nalákaly zloděje

Policisté ve Svobodě nad Úpou šetří případ porušování domovní svobody, ke kterému došlo v úterý 25. 8. 2009 v dopoledních hodinách v jednom z léčebných domů v Janských Lázních. Dosud neznámý pachatel využil nezajištěných dveří pokoje, vnikl do místnosti a odcizil peněženku s finanční hotovostí. Poškozená si škodu vyčíslila na necelé tři a půl tisíce korun. Za shora uvedený trestný čin hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky nebo peněžitý trest.
por. Bc. Jiří Prouza
 

16. 8. 2009

Krádež golfových míčků

Ze soboty 15. 8. 2009 na neděli 16.08.2009 odcizil neznámý pachatel z výdejního automatu golfového klubu v Mladých Bukách celkem 150 kusů golfových míčků a poškozené firmě tak způsobil škodu ve čtyři a půl tisíce korun. Vášnivému golfistovi teď za spáchaný přestupek proti majetku hrozí pokuta až 15 tisíc korun.
prap. Ivan Fidler                                                                                   


15. 8. 2009

Pád paraglidisty

V sobotu 15. 8. 2009 kolem poledne došlo na Černé hoře v Janských Lázních k pádu paraglidisty, který se s padákovým kluzákem zřítil z výšky asi 15 metrů. Poškozeného občana Polské republiky transportoval vrtulník záchranné služby do nemocnice v Hradci Králové a policisté teď budou prověřovat, zda v dané věci nedošlo ke spáchání nějakého protiprávního jednání.


Alkohol u cyklisty
V pátek 14. 8. 2009 ve večerních hodinách kontrolovali policisté mladého muže, který v Mladých Bukách jel na neosvětleném jízdním kole. S mužem byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, která byla pozitivní. Muž se k vypití několika piv doznal a nyní ho čeká správní řízení, od kterého odejde s nemalou pokutou.
Policisté opět upozorňují všechny cyklisty, že jsou také řidiči, a proto nesmí jezdit na jízdních kolech pod vlivem alkoholu!
prap. Ivan Fidler13. 8. 2009

Opět alkohol za volantem
Policisté ze Svobody nad Úpou zastavili v úterý 11. 8. 2009 necelé dvě hodiny po půlnoci při dohledu nad bezpečností silničního provozu ve Svobodě nad Úpou na Úpské ulici ke kontrole řidiče osobního motorového vozidla Peugeot. Po provedení běžné kontroly dokladů muži zákona řidiče vyzvali i k orientační dechové zkoušce. Provedená prověrka na zjištění alkoholu hovořila v neprospěch pána sedícího za volantem. Přístroj prokázal půl promile v dechu nezodpovědného účastníka silničního provozu. Za přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu může správní orgán uložit vysokou pokutu a vyslovit zákaz řízení motorových vozidel.

Lapku nalákala hliníková kola
V průběhu noci z pondělí na úterý 11. 8. 2009 si dosud neznámý pachatel v obci Mladé Buky vyhlédl ke svému lupu zaparkovaný osobní automobil značky Honda. Ze civicu, který stál na volně přístupné parkovací ploše poblíž místního hřbitova zloděj odmontoval a následně odcizil všechna čtyři kola. Majitel dopravního prostředku vyčíslil škodu na 8 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí až na dva roky.
prap. Ivan Fidler                                                                                   


11. 8. 2009

Výborná spolubydlící
Při léčebném pobytu v Janských Lázních byl jedné pacientce z pokoje odcizen digitální fotoaparát a bižuterie za necelé 2 tisíce korun. Po přijetí oznámení začali místní policisté po pachateli a odcizených věcech ihned intenzivně pátrat. Během krátké doby se mužům zákona podařilo věci zajistit u spolubydlící poškozené ženy. Tato sice všechny věci dobrovolně vydala, nicméně jí i tak za spáchaný přestupek proti majetku hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun.

Clio terčem zloděje
Policisté ze Svobody nad Úpou vyhlásili v pondělí dopoledne 10. 8. 2009 celostátní pátrání po přední i zadní registrační značce 1H5 8505. Dosud neznámý zloděj demontoval uvedené „plechy“ v noci z neděle na pondělí ze zaparkovaného osobního motorového vozidla Renault, které stálo na volně přístupném místě ve Svobodě nad Úpou na Lázeňské ulici. Majitelka automobilu vyčíslila škodu na 500 korun. Muži zákona protiprávní jednání dokumentují jako přestupek proti majetku, za který může správní orgán uložit pokutu až do výše 15 tisíc korun.
prap. Ivan Fidler                                                                                   


6. 8. 2009

 

Omezení dopravy v Janských Lázních
V sobotu 8. Srpna 2009 proběhne v Janských Lázních závod v běhu na Černou horu. Dojde přibližně ke čtvrthodinovému zastavení dopravy na silnici
č. 297 v úseku od křižovatky U břízy v Janských Lázních až k Hoffmanovým boudám. Omezení proběhne krátce po 13.00 hod.
Účelem je zajištění bezpečnosti závodníků vybíhajících z náměstí v Janských Lázních, kdy trasa závodu vede cca 2 km po silnici č. 297.
npor. Mgr. Křemenský Radek


4. 8. 2009

Zjištěný alkohol u řidičů

Při dohledu na bezpečnost silničního provozu zadokumentovali ve čtvrtek 30. 7. 2009 a 1. 8. 2009 policisté ze Svobody nad Úpou přestupky v dopravě, kdy byla u řidičů zjištěna jízda pod vlivem alkoholu. V prvním případě se jednalo o muže, který v Mladých Bukách jel v nočních hodinách na neosvětleném jízdním kole a dechová zkouška jednoznačně prokázala požití alkoholu. Ve druhém případě se jednalo o řidiče motorového vozidla, u kterého byl provedenou dechovou zkouškou zjištěn zbytkový alkohol. Oba teď čeká řízení u správního orgánu a hrozí jim značná pokuta. Je obecně známo, že alkohol za volant nepatří, ale i cyklista je řidič a nesmí jezdit na kole pod vlivem alkoholu!

Neplacené alimenty

Policisté ze Svobody nad Úpou provádí šetření ve věci neplacených alimentů na dítě, kdy jeho otec dluží na výživném necelých 16 tisíc korun. Za trestný čin zanedbání povinné výživy může soud uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Dobrá práce policistů

Policisté OOP Svoboda nad Úpou šetřili případ krádeže finanční hotovosti a věcí z domku ve Sklenářovicích, které katastrálně spadají pod obec Mladé Buky. Oznámení poškozeného bylo přijato počátkem června a po téměř dvou měsících mravenčí práce se policistům podařilo zjistit pachatele a vrátit odcizené věci poškozenému. Pachatele teď čeká soud, který jeho jednání spravedlivě ohodnotí.
prap. Ivan Fidler                                                                                   


31. 7. 2009
 
Opět jeden neřidič
Ve středu 29. 7. 2009 na základě podnětu Správního odboru Městského úřadu v Trutnově zahájili policisté OOP Svoboda nad Úpou úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Správním orgánem bylo totiž zjištěno, že jeden muž má za své předchozí protiprávní jednání blokován řidičský průkaz, ale přesto prokazatelně řídil motorové vozidlo. Teď mu za uvedený trestný čin hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.
 
Odcizená peněženka
Policistům ze Svobody nad Úpou oznámil místní občan, že ve čtvrtek 30. 7. 2009 v nočních hodinách přišel v jedné z místních restaurací o svou peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí. Neznámý lapka zřejmě využil „únavy“ poškozeného, který si svou portmonku řádně nehlídal. Okradený vyčíslil škodu na částku převyšující 3 tisíce korun. Pachateli přestupku proti majetku hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun.
prap. Ivan Fidler


29. 7. 2009
 
Sousedské neshody
V úterý 28. 7. 2009 učinila žena ze Svobody nad Úpou oznámení na svého souseda, který jí a její rodinu již delší dobu verbálně napadá kvůli různým maličkostem a zároveň jim vyhrožuje újmou na zdraví. Jeho jednání policisté kvalifikují jako přestupek na úseku občanského soužití a bude řešeno komisí pro projednávání přestupků místně příslušného městského úřadu, která mu může uložit pokutu až 3 tisíce korun.
 
 Odcizený rám vozidla
Na OOP Svoboda nad Úpou oznámil občan Holandska, který je zde na dovolené, že mu v noci z pondělí na úterý 28. 7. 2009 dosud neznámý lapka odcizil z jeho zaparkovaného vozidla přední kovový rám v hodnotě necelých 5 tisíc korun. Neznámý lapka si chce rámem zřejmě ozdobit své vlastní vozidlo, což ho může přijít pěkně draho. Za spáchaný přestupek proti majetku mu hrozí pokuta až 15 tisíc korun.
prap. Ivan Fidler


27. 7. 2009
 
Krádež mobilního telefonu
V pátek 24. 7. 2009 zadokumentovali policisté ze Svobody nad Úpou oznámení poškozené ženy, které byl dne 10. 7. 2009 z uzamčené šatní skříně v jedné z lázeňských budov odcizen mobilní telefon a finanční hotovost. Ještě v den oznámení byla zjištěna podezřelá žena, která se následně k odcizení telefonu a peněz doznala. Způsobená škoda sice nedosahuje hranice 5 tisíc korun, nicméně podezřelá svůj čin spáchala vloupáním a tak výše způsobené škody nehraje žádnou roli. Podezřelé bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na dva roky.
prap. Ivan Fidler


22. 7. 2009

Krádež mobilního telefonu
V úterý 21. 07. 2009 kolem poledne ve Svobodě nad Úpou ponechal muž v otevřené garáži u domu svůj mobilní telefon značky iPhone 3G v hodnotě 18 tisíc korun. Když se do garáže po chvíli vrátil, zbyly mu jen oči pro pláč, protože telefon zde již nebyl. Po pachateli, kterému za trestný čin krádeže hrozí až dva roky odnětí svobody, jakož i po odcizeném mobilním telefonu policisté intenzivně pátrají.
prap. Ivan Fidler                                                                                   


21. 7. 2009

Opilý cyklista
V nočních hodinách dne 19.07.2009 zaznamenali policisté v Mladých Bukách muže jedoucího na jízdním kole, který se po hlavní komunikaci doslova motal. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že muž před jízdou požil alkoholické nápoje, proto bylo jeho jednání zadokumentováno jako přestupek proti dopravě a následně bude postoupeno správnímu orgánu. Je potřeba si uvědomit, že cyklista je řidič jako každý jiný a proto nesmí být při jízdě na kole pod vlivem alkoholu. Dotyčnému teď hrozí značná pokuta.
prap. Ivan Fidler                                                                                   


17. 7. 2009

Rušení nočního klidu
Policisté ze Svobody nad Úpou zadokumentovali oznámení nespokojeného občana z Mladých Buků, který si přišel postěžovat na svou sousedku. Tato obtěžuje jeho i další sousedy pouštěním hlasité hudby uprostřed noci. Za přestupek proti veřejnému pořádku hrozí ženě pokuta až pět tisíc korun.

Krádež mobilního telefonu
Policisté Obvodního oddělení Svoboda nad Úpou zadokumentovali další případ odcizeného mobilního telefonu. Tentokrát se jedná o mobilní telefon značky Nokia 5310 Express Music v hodnotě necelých pět tisíc. Ke krádeži došlo dne 15. 07. 2009 v prostorách dětské léčebny v Janských Lázních, když poškozená svůj telefon ponechala bez dozoru. Znovu apelujeme na občany, aby si na své věci dávali dobrý pozor a nedávali tak zlodějům žádnou šanci k obohacení !
 
Krádež peněz
Ve středu 15. 07. 2009 v poledne došlo ke krádeži finanční hotovosti z nezajištěného obchůdku v Mladých Bukách, kdy si jeho majitel vyčíslil škodu na necelých Pět tisíc korun. Ve spolupráci s občany se policistům ještě tentýž den podařilo ustanovit dva pachatele tohoto přestupku proti majetku. Věc bude následně předána komisi pro projednávání přestupků, kde oba výtečníky po právu potrestají.
prap. Ivan Fidler                                                                                   


13. 7. 2009

Vloupání do vozidla
Žena z Horního Maršova podala trestní oznámení na Obvodním oddělení ve Svobodě nad Úpou, ze kterého vyplynulo, že jí neznámý pachatel dne 13. 07. 2009 v odpoledních hodinách odcizil z uzamčeného vozidla zaparkovaného v jednom obchodním domě v Praze její osobní věci včetně dokladů, finanční hotovosti, platební karty a dále firemní písemnosti. Poškozená si škodu vyčíslila na necelých pět tisíc korun. Policisté po zadokumentování případu spisový materiál postoupili místně příslušnému oddělení Policie ČR v hlavním městě. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
 
Pracovní úraz
Policisté Obvodního oddělení Policie ČR ze Svobody nad Úpou zadokumentovali případ pracovního úrazu, ke kterému došlo v pátek 10. 07. 2009, kdy mladý muž při stavbě domu ve Svobodě nad Úpou spadl z dvou a půl metrové výšky. Zranění poškozeného není vážné, policisté však budou prověřovat, zda v dané věci nedošlo ke spáchání trestného činu, případně zda nebyla porušena bezpečnost práce.
prap. Ivan Fidler                                                                                    


10. 7. 2009

Odcizená peněženka

Policisté ze Svobody nad Úpou přijali oznámení od občana žijícího ve Svobodě nad Úpou, že mu neznámý pachatel při návštěvě jednoho z festivalů v obci Náměšť na Hané odcizil jeho peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Poškozený si škodu vyčíslil na necelé 2 tisíce korun. Policisté po zadokumentování případu spisový materiál postoupili místně příslušnému oddělení Policie České republiky.

Zloděj vegetarián
V době od 3. - 5. 7. 2009 v Mladých Bukách neznámý pachatel poškodil zahradní skleník a odcizil z něho zeleninu. Zloděj se zřejmě snaží vést dobrou životosprávu, nicméně mu za spáchaný přestupek proti majetku hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun.
prap. Ivan Fidler

2. 7. 2009

Multivan terčem zloděje
V průběhu noci z pondělí na úterý 30. 6. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do jednoho ze zaparkovaných osobních motorových vozidel, které stálo na volně přístupném místě v Sejfech u Mladých Buků. Zloděj z volkswagenu odcizil originální autorádio s navigací, čemuž předcházelo poškození předního a bočního okna. Majitel Multivanu vyčíslil škodu na 50 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže provedené vloupáním a poškozování cizí věci, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na tři roky.

Z garáže zmizelo nářadí
V úterý večer 30. 6. 2009 oznámil dvaapadesátiletý muž policistům ze Svobody nad Úpou, že se mu v průběhu několika posledních dnů dosud neznámý pachatel vloupal do jeho řadové garáže poblíž hasičské zbrojnice v obci Mladé Buky. Zloděj z objektu odcizil několik kusů průtokových brusek, jednu brusku zalešťovací a vrtačku značky Hilti. Majitel garáže vyčíslil škodu na necelých 52 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
prap. Ivan Fidler


28. 6. 2009

Výborná policejní práce

Policisté ze Svobody nad Úpou v sobotu dopoledne 27. 6. 2009 díky výborné místní a osobní znalosti vypátrali na jednom z hotelů v Janských Lázních čtyřiatřicetiletého muže, který procházel registrem celostátně hledaných osob. Na základě příkazu k zatčení, který vydal soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 skončil muž na policejním oddělení. Po provedení nezbytných úkonů místní policisté muže omezeného na osobní svobodě eskortovali do našeho hlavního města k vyžadujícímu soudci.
nprap. Udo Ertner


25. 6. 2009

V lázních zmizely peníze
Policisté ze Svobody nad Úpou šetří případ krádeže, ke kterému došlo ve středu 24. 6. 2009 v obci Janské Lázně. Dosud neznámý pachatel v časných ranních hodinách násilně vnikl do provozovny jedné místní firmy a odcizil finanční hotovost. Zástupce poškozené organizace si škodu vyčíslil na 63 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest.
nprap. Udo Ertner


18. 6. 2009

Vloupání do chatky
Z úterý na středu 17. 6. 2009 dosud neznámý pachatel po vniknutí do rekreační chatky ve svobodě nad Úpou ukradl peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Z objektu pak zloděj odcizil i mobilní telefon značky Nokia a finanční hotovost. Poškození si škodu vyčíslili na částku převyšující pět tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním, porušování domovní svobody a neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
nprap. Bc. Jiří Prouza


14. 6. 2009

Dětský den v Janských Lázních
V sobotu 13. 06. 2009 se konal v obci Janské Lázně dětský den. Policie měla zastoupení dvěma policisty Obvodního oddělení Policie České republiky Svoboda nad Úpou, jedním policistou Dopravního inspektorátu Trutnov a dvěma policisty Skupiny kynologických činností z Trutnova. Muži zákona předvedli novou policejní techniku, zejména služební motocykl, výstroj a výzbroj policistů pořádkové policie. Největší aplaus přihlížejících diváků všech věkových kategorií sklidila názorná ukázka výcviku služebního psa. Tuto zajímavou akci navštívilo na tři stovky návštěvníků. Závěrem byly děti obdarovány upomínkovými předměty věnovanými Policií České republiky.
Fotogalerie z akce
nprap. Ivo Podstata


11. 6. 2009

Ublížení na zdraví v obci Mladé Buky
Dne 10.6. 2009 oznámila poškozená, že byla dne 24. 5. 2009 na zahradě u svého domu v obci Mladé Buky fyzicky napadena svým synovcem, který jí způsobil zlomeninu nosu. Zranění si vyžádalo čtyřdenní hospitalizaci v trutnovské nemocnici a několika denní pracovní neschopnost. Policisté ze Svobody nad Úpou případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na dvě léta.

Lesník přišel o své věci
Šatní skříň si vybral zloděj v pondělí 8. 6. 2009 v jednom školském zařízení ve Svobodě nad Úpou. Pachatel po násilném vniknutí odcizil ze skříně neprořezné kalhoty značky Stihl, boty Profesional a helmu Oregon. Poškozený mladík si škodu vyčíslil na částku čtyři tisíce korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
nprap. Ivo Podstata 


29. 5. 2009

Auto není trezor

Policisté ze Svobody nad Úpou zpracovávají případ násilného vniknutí do zaparkovaného osobního motorového vozidla. Dosud neznámý pachatel se v průběhu noci z úterý na středu 27. 5. vloupal do zajištěného automobilu Peugeot, který stál na volně přístupné parkovací ploše v centru Svobody nad Úpou. Majitel dopravního prostředku vyčíslil škodu na necelých 5 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky nebo peněžitý trest.
prap. Milan Prokopčák                                                                                                                                                        


19. 5. 2009

Ztráta registrační značky

Policisté ze Svobody nad Úpou v pondělí odpoledne 18. 5. 2009 vyhlásili celostátní pátrání po registrační značce 9A5 0152. Majitel vozidla Mitsubishi místním mužům zákona oznámil, že uvedenou značku ztratil při jízdě z Prahy do Janských Lázní. Policie České republiky po uvedeném „plechu“ intenzivně pátrá.

Bezpečnější silnice – náš cíl
Policisté ze Svobody nad Úpou zastavili v neděli 17. 5. 2009 krátce před třiadvacátou hodinou při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v centru Svobody ke kontrole osobní motorové vozidlo značky Lada. Hlídka řidiče vyzvala k předložení dokladů potřebných k řízení automobilu. Muži zákona kontrolou zjistili, že osoba sedící za volantem není držitelem řidičského oprávnění. Nezodpovědný neřidič si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok. Uvedený případ policisté zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení, jehož hlavním úkolem je předání kompletně zpracovaného spisu v co nejkratší době na okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření.
prap. Ivan Fidler


15. 5. 2009

Sousedské neshody
Muži zákona ze Svobody nad Úpou ve čtvrtek večer zaprotokolovali přestupek proti občanskému soužití. Na místní policisty se obrátila s žádostí o pomoc žena z Mladých Buků, která oznámila, že ze strany její sousedky dochází k nevhodnému chování, schválnostem a urážkám. Protiprávní jednání místní policisté zadokumentovali a spis po provedení výslechů předají k dalšímu opatření správnímu orgánu Městského úřadu v Trutnově. Za přestupek proti občanskému soužití může být uložena pokuta až do výše 3 tisíc korun.
nprap. Udo Ertner


11. 5. 2009

Natankoval a ujel
V pravé poledne nedělního dne 10. 5. 2009 ujel bez zaplacení po natankování padesáti litrů benzinu od čerpací stanice ve Svobodě nad Úpou řidič dosud nezjištěného osobního motorového vozidla. Zástupce poškozené firmy vyčíslil škodu na třináct set korun. Muži zákona protiprávní jednání dokumentují jako přestupek proti majetku, za který obviněnému hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun. Místní policisté po řidiči intenzivně pátrají.
nprap. Udo Ertner


6. 5. 2009                                                          

Bezpečí dětí - náš cíl
V úterý dopoledne 5. 5. 2009 proběhla pod vedením příslušníků OOP ČR Svoboda nad Úpou ve spolupráci s učitelským sborem ZŠ v Janských Lázních akce zaměřená na BESIP. Tato akce se skládala ze dvou částí, kdy první část tvořila teoretická příprava - pravidla silničního provozu s následným vypracováním písemného testu žáky 1. - 5. tříd. Ve druhé části připravili policisté na centrálním parkovišti v Janských Lázních pro žáky ZŠ jízdu zručnosti na jízdních kolech, kde si žáci ověřili své jezdecké schopnosti. Na závěr akce proběhlo vyhodnocení jak teoretických znalostí, tak i jezdeckého umění jednotlivých žáků.
Fotogalerie z akce
prap. Jiří Hrnčíř

Alkohol za volantem
V sobotu odpoledne 2. 5. 2009 zkontrolovali policisté OOP Svoboda nad Úpou řidiče motorového vozidla a přitom provedenou dechovou zkouškou zjistili, že se dotyčný před jízdou posilnil alkoholem. Za spáchaný přestupek mu ve správním řízení hrozí velká pokuta a zákaz řízení motorových vozidel.

Krádež mobilního telefonu
V noci při „pálení čarodějnic“ 30. 4. 2009 zapomněl jeden občan Janských Lázní v jedné místní restaurací svou bundu. Když si pro ni následující den přišel, tak ji zde sice nalezl, ale jeho mobilní telefon, který v ní měl uložený, zde již nebyl. Za přestupek proti majetku hrozí obviněnému až patnáctitisícová pokuta.

Nenapravitelný neřidič
Policisté OOP Svoboda nad Úpou při prováděném dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu kontrolovali muže z Mladých Buků, který řídil elektrický skútr.  Následnou lustrací zjistili, že muž nevlastní žádné řidičské oprávnění a navíc má Okresním soudem v Trutnově vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Nevrácení zapůjčených peněz
Na OOP Svoboda nad Úpou je prováděno prověřování oznámení poškozené ženy, která svému bývalému partnerovi po dobu jejich společného soužití zapůjčila více než 100 tisíc korun, které však dotyčný ženě nevrací. Za trestný čin podvod může být soudem uložen peněžitý trest, nebo trest odnětí svobody až na tři léta.

Krádež batohu
V dopoledních hodinách dne 28. 4. 2009 zapomněl na fotbalovém hřišti v Mladých Bukách muž svůj batoh, a když se pro něj po chvíli vrátil, již ho zde nenalezl. Svou nepozorností přišel o finanční hotovost ve výši téměř 8 tisíc korun, osobní doklady a dvě platební karty.
prap. Ivan Fidler


28. 4. 2009

Vloupání do bytů v panelových domech
V průběhu pondělního dne 27. dubna 2009 došlo na trutnovském okrese ke čtyřem případům násilného vniknutí do bytů v panelových domech.
První dva případy zadokumentovali policisté ve Vrchlabí v pondělí odpoledne. Dosud neznámý pachatel násilím vnikl do dvou bytů panelového domu v centru Vrchlabí na Školní ulici. Zloděj či zloději se v domácnostech zaměřili na finanční hotovost a šperky. Majitelé vrchlabských bytů vyčíslili škodu na necelých 27 tisíc korun.
Podobný případ řeší i trutnovští policisté. V průběhu pondělního dne navštívil dosud neznámý host rovněž dva byty panelového domu v Trutnově na Šestidomí v Papírenské ulici. Zájmem pachatele či pachatelů byla rovněž finanční hotovost a šperky. Majitelé bytů v tomto případu vyčíslili škodu na necelých 62 tisíc korun. Muži zákona v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže provedené vloupáním, porušování domovní svobody a v jednom případu poškozování cizí věci. Za uvedené trestné činy hrozí nenechavcům trest odnětí svobody až na tři roky. Policie České republiky žádá všechny občany, kteří by mohli k uvedeným případům či pohybu podezřelých osob v panelových domech v Trutnově na Šestidomí či ve Vrchlabí na Školní ulici uvést jakoukoliv informaci, nechť prosím ihned volají bezplatnou telefonní linku 158. Policisté tímto rovněž žádají širokou veřejnost, aby v případě zaznamenání jakéhokoli pohybu neznámých osob v chodbách panelových domů či  podezřelého hluku, který může připomínat páčení, ihned kontaktovali linku 158 či místně příslušné policejní oddělení.

Jedním slovem nezodpovědnost
Policisté ze Svobody nad Úpou v pátek odpoledne 24. 4. 2009 zastavili na Úpské ulici při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu ke kontrole řidiče osobního motorového vozidla Škoda. Vzhledem k vážným problémům s vyjadřováním a držením rovnováhy byl dvaapadesátiletý pán vyzván k provedení dechové zkoušky. Přístroj se zastavil na hodnotě 2,09 promile alkoholu v dechu. Nezodpovědný řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok. Uvedený případ policisté zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení, jehož hlavním úkolem je předání kompletně zpracovaného spisu v co nejkratší době na okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření.
nprap. Udo Ertner


23. 4. 2009

Auto není trezor
Ve středu dopoledne 22. 4. 2009 odcizil dosud neznámý pachatel ve Svobodě nad Úpou z neuzamčeného zaparkovaného vozidla Mercedes volně odloženou peněženku. V ukradené portmonce se nacházela finanční hotovost, osobní doklady a dvě platební karty. Řidič, který se jen na „malou chvilku“ vzdálil od svého automobilu, vyčíslil škodu na částku převyšující 13 tisíc korun. Za trestný čin krádež a neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Policie České republiky žádá všechny motoristy, aby si svá vozidla při odchodu řádně zamykali. Myslete na to, že zkušenému lapkovi stačí k jeho výkonu jen několik vteřin.
prap. Ivan Fidler


15. 4. 2009

Opět jízda bez dokladů
Policisté ze Svobody nad Úpou v úterý ráno 14. 4. 2009 krátce před šestou hodinou zastavili při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v obci Mladé Buky ke kontrole řidiče malého motocyklu. Policejní hlídka řidiče vyzvala k předložení dokladů potřebných k řízení. Muži zákona kontrolou zjistili, že osmadvacetiletý muž sedící za řidítky stroje není držitelem řidičského oprávnění. Nezodpovědný účastník silničního provozu si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok. Uvedený případ policisté zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení, jehož hlavním úkolem je předání kompletně zpracovaného spisu v co nejkratší době na okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření.
nprap. Udo Ertner

Dohled nad bezpečností provozu
Policisté ze Svobody nad Úpou v neděli odpoledne 12. 4. 2009 zastavili při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v obci Mladé Buky ke kontrole osobní motorové vozidlo značky Opel. Policejní hlídka řidiče vyzvala k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Muži zákona kontrolou zjistili, že třicetiletý muž sedící za volantem není držitelem řidičského oprávnění. Nezodpovědný účastník silničního provozu si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok. Uvedený případ policisté zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení, jehož hlavním úkolem je předání kompletně zpracovaného spisu v co nejkratší době na okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření.
nprap. Udo Ertner

Výborná policejní práce                                       
V neděli dopoledne 12. 4. 2009 díky výborné místní a osobní znalosti vypátrali policisté ze Svobody nad Úpou v Janských Lázních na Lázeňské ulici šestadvacetiletého muže, který procházel registrem celostátně hledaných osob. Mladý muž byl na osobní svobodě omezen na základě příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, který vydal Okresní soud v Trutnově. Po provedení nezbytných úkonů policisté muže omezeného na osobní svobodě po řádném provedení eskorty předali pracovníkům vězeňské služby.
nprap. Udo Ertner


9. 4. 2009

Do domu se nedostal
Velké štěstí měli majitelé rekonstruovaného domu v obci Mladé Buky. Dosud neznámý pachatel se z úterý na středu 8. 4. 2009 pokusil násilně do objektu vniknout, ale to se mu však nepodařilo. Přesto svým protiprávním jednáním poškodil dveře, které si poškozený vyčíslil na 20 tisíc korun. Za trestný čin krádež ve stádiu pokusu a poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest.
prap. Ivan Fidler


2. 4. 2009

Poškození dotykového monitoru
Z pondělí na úterý 31. 3. 2009 si neznámý poberta v budově lázeňského objektu v obci Janské Lázně zkoušel svou fyzickou zdatnost na počítačovém „infostánku“ a poškodil dotykový monitor počítače. Zástupce poškozené organizace si škodu vyčíslil na 4 tisíce korun. Nejenom, že mu za spáchaný přestupek proti majetku hrozí tučná pokuta, ale svým jednáním znemožnil pacientům lázní přístup k důležitým informacím.
prap. Ivan Fidler


1. 4. 2009

Kolo terčem zloděje
Policisté Obvodního oddělení Policie České republiky Svoboda nad Úpou šetří případ násilného vniknutí do sklepní kóje jednoho panelového domu na Rýchorském sídlišti ve Svobodě nad Úpou. Zloděj se do sklepa vloupal v průběhu posledních čtrnácti dnů do úterý 31. března 2009 a ukradl dámské silniční kolo značky Apache Prairie bíločervené barvy. Poškozená cyklistka si vyčíslila škodu na necelých 10 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Jiří Prouza

Po přívěsu policie pátrá

Dosud neznámý pachatel ukradl od pátku do pondělí 30. 3. 2009 nákladní přívěs značky VAPP Pav 2.0 sloužící pro přepravu vozidel. Přívěs registrační značky 5A2 7938 byl zaparkovaný v areálu jedné firmy ve Svobodě nad Úpou. Poškozený majitel si škodu vyčíslil na částku 80 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest. Policie po odcizeném přívěsu intenzivně pátrá.
nprap. Jiří Prouza


30. 3. 2009

Hasičské vozidlo terčem zloděje
V průběhu posledních tří týdnů do sobotního dopoledne 28. 3. 2009 odcizil dosud neznámý zloděj z hasičského vozu, který stál zaparkovaný v jednom z areálů soukromé firmy ve Svobodě nad Úpou sirénu, hasičský hydrant, proudnici a kanystr s dvaceti litry motorové nafty. Zástupce poškozené obce vyčíslil škodu na 14 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


25. 3. 2009

Policisté vypátrali odcizený kamion
V průběhu noci z neděle na pondělí 23. 3. 2009 odcizil z volně přístupného místa v obci Mladé Buky dosud neznámý pachatel zaparkované nákladní motorové vozidlo značky Scania modré barvy. Za tahačem byl připojen návěs značky Schmitz barvy stříbrné, ve kterém byly uloženy kovové desky o síle dvanácti milimetrů. Řidič vozidla předběžně vyčíslil škodu na 3 miliony korun.
Policisté ihned vyhlásili po odcizeném vozidle s návěsem celostátní pátrání, které bylo rozšířeno i do sousedních států. Díky výborné práci policistů služby kriminální policie a vyšetřování byl ve spolupráci s policisty Polské republiky kamion nalezen ve vnitrozemí Polska. Po řádném zadokumentování a ohledání kamionu předali policisté vozidlo i s nákladem jeho řidiči. Po zloději či zlodějích trutnovští policisté se svými polskými kolegy intenzivně pátrají. Za trestný čin krádeže hrozí pachateli trest odnětí svobody až na osm let.
prap. Ivan Fidler


Peníze zmizely z trezoru
Policisté Obvodního oddělení Policie České republiky Svoboda nad Úpou šetří případ vloupání, ke kterému došlo z neděle na pondělí 23. 3. 2009 v obci Mladé Buky. Dosud neznámý pachatel násilně vnikl do objektu jedné prodejny z potravinami a z kanceláře ukradl z trezoru finanční hotovost. Zástupcem poškozené firmy byla škoda vyčíslena na 150 tisíc korun. Za trestný čin krádež provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest.
prap. Ivan Fidler
 

18. 3. 2009

Krádež lyží ve Svobodě
Ze spáchání trestného činu krádeže je podezřelý návštěvník Krkonoš, který si dne 15. 3. 2009 v jedné z půjčoven lyží ve Svobodě nad Úpou vypůjčil sjezdové lyže značky Head. Podezřelý mladík ale „zapomněl“ uvedenou lyžařskou výbavu v předem domluveném termínu vrátit majiteli. Poškozený provozovatel půjčovny vyčíslil škodu na 5 tisíc korun. Za trestný čin krádež může být soudem uložen trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


12. 3. 2009

Žádáme veřejnost o informace
Policisté Obvodního oddělení ze Svobody nad Úpou hledají svědky fyzického napadení, ke kterému došlo v sobotu 7. března 2009 patnáct minut po patnácté u předposledního skoku u sedačkové lanovky lyžařského areálu Dikram v Mladých Bukách.
V uvedené době měli dva mladíci ve věku kolem pětadvaceti let, s největší pravděpodobností snowboarďáci napadnout čtyřicetiletého muže, který na sjezdovce trávil volno se svou rodinou. Mladíci měli muže povalit na zem a kopat do něho. Poškozený návštěvník horského střediska utrpěl zranění, které si vyžádalo několikadenní péči lékařů.

Policie žádá všechny svědky brutálního útoku, aby se přihlásili na telefonní číslo Policie České republiky ve Svobodě nad Úpou - 974 539 731 nebo přímo na linku 158. Děkujeme za jakoukoli informaci, která přispěje k objasnění uvedeného případu. 
nprap. Udo Ertner   


11. 3. 2009

Fyzické napadení
V sobotu 7. 3. 2009 odpoledne na lyžařské sjezdovce v Mladých Bukách dva muži fyzicky napadli poškozeného, který byl následně hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Hradec Králové. Policisté případ kvalifikovali jako trestný čin Výtržnictví v souběhu s trestným činem Ublížením na zdraví.
prap. Ivan Fidler
 

9. 3. 2009

Pozor na osobní věci
V neděli dopoledne 8. 3. 2009 zapomněl při vystupování z autobusu v Janských Lázních šestadvacetiletý muž ve vozidle svůj notebook značky Asus s příslušenstvím. Po provedeném osobním šetření návštěvník Krkonoš u řidiče uvedeného vozidla hromadné přepravy osob zjistil, že si uvedený osobní počítač z autobusu odnesla jemu neznámá trojice mužů ve Špindlerově Mlýně. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, za který hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Policisté na případu intenzivně pracují a pátrají po osobách, které s osobním počítačem z autobusu odešly. Policie České republiky žádá všechny občany, aby si na své osobní věci a cennosti dávali lepší pozor.
nprap. Udo Ertner


5. 3. 2009

Krádež notebooku
Včera odpoledne 4. 3. 2009 dosud neznámý zloděj odcizil v jedné z restaurací v Janských Lázních šestadvacetiletému muži jeho volně odložený batoh, ve kterém se nacházel notebook značky NSI s příslušenstvím. Poškozený host vyčíslil škodu na 21 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner

Snowboardy terčem zloděje
Krádež zimního sportovního vybavení řeší rovněž policisté ze Svobody nad Úpou. Dosud neznámý pachatel násilím vnikl v noci z pondělí na úterý 3. 2. 2009 do strojovny jednoho ze skiareálů v obci Mladé Buky. Zloděj z objektu odcizil dva snowboardy, jedny snowboardové boty a vysílačku značky Motorola s příslušenstvím. Poškození vyčíslili škodu na částku 22 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


4. 3. 2009

Krádež kompresorů sněžných děl
Od 19. února do pondělí 2. března 2009 dosud neznámý pachatel ukradl ze sjezdovky jednoho ze skiareálů v obci Mladé Buky dva kompresory sněžných děl Technoalpin Snow Experts. Zástupce poškozené firmy vyčíslil škodu na 280 tisíc korun. Za trestný krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest.
nprap. Udo Ertner


2. 3. 2009

Transporter nalákal zloděje
V průběhu pátečního dne 27. 2. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do zaparkovaného osobního motorového vozidla Volkswagen, které stálo na volně přístupném parkovišti v Janských Lázních. Zloděj z automobilu odcizil zabudované autorádio značky Pioneer. Zahraniční turista vyčíslil škodu na necelých 6 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Udo Ertner


2. 3. 2009

Pozor na cennosti a peníze
V průběhu pátečního dopoledne 27. 2. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do skladu jednoho z hotelů v Janských Lázních. Zloděj z volně odložené peněženky, která se v místnosti nacházela, odcizil finanční hotovost ve výši 14 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Policie České republiky žádá všechny majitele a provozovatele prodejen a restauračních zařízení, aby v době své nepřítomnosti nenechávali v provozovnách žádnou větší finanční hotovost.
nprap. Udo Ertner


25. 2. 2009

Krádež v hotelovém pokoji
Policisté Obvodního oddělení ze Svobody nad Úpou šetří případ krádeže, ke kterému došlo v pondělí 23. února 2009 na jednom z hotelů v Janských Lázních. Dosud neznámý pachatel z nezajištěného pokoje ukradl notebook Premio a PSP přehrávač Sony. Sedmačtyřicetiletý turista si škodu na odcizených věcech vyčíslil na více jak 11 tisíc korun. Za trestný čin krádež a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
nprap. Jiří Prouza


20. 2. 2009

Krádež registrační značky
Ve čtvrtek dopoledne 19. 2. 2009 oznámil majitel vozidla značky Seat Toledo policistům ve Svobodě nad Úpou, že mu dosud neznámý pachatel odcizil z jeho vozidla zadní registrační značku 4H1 9235. Automobil stál na volně přístupném místě na Náměstí Svornosti ve Svobodě nad Úpou. Poškozený vyčíslil škodu na sto korun. Za přestupek proti majetku hrozí obviněnému pokuta až do výše 15 tisíc korun. Policisté po odcizené registrační značce intenzivně pátrají.
prap. Ivan Fidler

19. 2. 2009
Krádež nářadí
V průběhu noci z úterý na středu 18. 2. 2009 dosud  neznámý pachatel násilně vnikl do neobyvatelného, rozestavěného rodinného domku v obci Mladé Buky. Zloděj z objektu odcizil stavební nářadí a elektrické náčiní. Poškozený vyčíslil škodu na 49 tisíc korun. Za trestný čin krádeže vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
prap. Ivan Fidler


18. 2. 2009

Nezvaná návštěva
Z trestného činu krádeže provedené vloupáním a porušování domovní svobody je podezřelý jednačtyřicetiletý muž, který měl 17. 2. 2009 násilím vniknout do jednoho z domů v obci Mladé Buky. V objektu se podezřelý zaměřil na pánské hodinky, mobilní telefony, notebook a teploměr. Nezvaného hosta vyrušil a následně zadržel soused majitele domu, který předal podezřelého policejní hlídce. Poškozený vyčíslil škodu na necelých 13 tisíc korun. Za trestný čin krádeže vloupáním a porušování domovní svobody může být soudem uložen trest odnětí svobody až na tři roky. Policisté protiprávní jednání zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení, jehož hlavním úkolem je předání kompletně zpracovaného spisu v co nejkratší době státnímu zástupci k dalšímu opatření.
prap. Ivan Fidler


17. 2. 2009

Krádež panelů
Neznámý pachatel využil v pondělí 16. 2. 2009 nepřítomnosti dělníků na stavbě ve Svobodě nad Úpou a odcizil odtud dva betonové panely. Zástupce poškozené firmy si škodu vyčíslil na 12 tisíc korun.  Za trestný čin krádež hrozí lapkovi trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci.
prap. Ivan Fidler


17. 2. 2009

Porušování domovní svobody
V pondělí 16. února 2009 nerespektoval normy slušného chování sedmatřicetiletý muž. V podnapilém stavu navštívil svoji přítelkyni, ale ta o jeho přízeň nestála a požádala ho, aby odešel. S tím však muž nesouhlasil a do bytu vnikl násilím. Výtečník je podezřelý ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody, za který mu soud může udělit trest odnětí svobody až tři roky.
prap. Ivan Fidler


14. 2. 2009

Fyzické napadení
Ke vzájemné potyčce dvou žen došlo v nočních hodinách dne 13. 02. 2009 na diskotéce ve Svobodě nad Úpou. Výměna názorů skončila lehčím zraněním jedné z nich. Věc policisté zadokumentovali jako přestupek proti občanskému soužití. Protiprávní jednání skončí s největší pravděpodobností u přestupkové komise. Obviněné ženě hrozí pokuta až tři tisíce korun.
nprap. Ivan Fidler


12. 2. 2009

Krádež mobilního telefonu
Policisté  Obvodního oddělení Svoboda nad Úpou zadokumentovali ve středu 11. 2. 2009 krádež mobilního telefonu Nokia 3110. Okradený muž si telefonní přístroj zapomněl odložený na šatní skříňce. Když tuto nepříjemnou věc zjistil, bylo již pozdě. Neopatrnosti využil dosud neznámý pachatel, který si telefon v hodnotě dva a půl tisíce korun ponechal. Za přestupek proti majetku zloději hrozí pokuta až patnáct tisíc korun.
prap. Ivan Fidler


12. 2. 2009

Zatajení nálezu
Dne 11. 02. 2009 v odpoledních hodinách zapomněl při odchodu z restaurace ve Svobodě nad Úpou poškozený svůj mobilní telefon Sony Ericsson v hodnotě devět tisíc korun. Některý z dalších hostů si telefon zřejmě ponechal a dopustil se tak trestného činu Zatajení věci, za který mu hrozí až jeden rok vězení nebo peněžitý trest. Policisté opět apelují na občany, aby si své věci řádně hlídali a neponechávali je bez dozoru.
prap. Ivan Fidler


11. 2. 2009

Nezajištěné vozidlo
Dne 11. 2. 2009 při vykládce zboží v Janských Lázních řidič vozidla nepovažoval za nutné toto řádné uzamknout a během krátké chvíli přišel o všechny své osobní doklady a finanční hotovost vybranou od zákazníků. Vzhledem k tomu, že má se svým zaměstnavatelem sepsanou hmotnou zodpovědnost na přijímané peníze, bude mu muset uhradit necelých 5 tisíc korun a také ho čeká běhání po úřadech, kde si bude muset nechat vystavit nové osobní doklady. 
prap. Ivan Fidler 


7. 2. 2009

Fyzické napadení na diskotéce
V nočních hodinách dne 7. 2. 2009 došlo na jedné z diskoték ve Svobodě nad Úpou k vzájemnému fyzickému napadání dvou mladých mužů. Místní policisté protiprávní jednání dokumentují jako přestupek proti občanskému soužití, ale není vyloučeno, že bude překvalifikován pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na dva roky.
prap. Ivan Fidler 


7. 2. 2009

Krádež peněz
Zahraniční turista, který se ubytoval na jednom z hotelů v Janských Lázních, si v pokoji hotelu pod matraci postele uschoval svou peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí, aby tím zabránil případné krádeži. Dne 7. 2. 2009 svůj pobyt ukončil a vydal se na cestu do Polské republiky. Až za hranicemi si vzpomněl, že peněženku ponechal na místě. Vrátil se pro ní, ovšem nalezl ji už bez finanční hotovosti. Kvůli své zapomnětlivosti přišel o téměř 10 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. 
prap. Ivan Fidler  


4. 2. 2009

Škoda 54 tisíc korun
V průběhu středečního dopoledne 4. 2. 2009 dosud neznámý pachatel vnikl násilím do zaparkovaného firemního osobního motorového vozidla Škoda, které stálo na volně přístupné parkovací ploše v obci Mladé Buky. Zloděj z automobilu odcizil detekční přístroj značky Severin na zjišťování úniku plynu. Zástupce poškozené firmy vyčíslil škodu na částku necelých 54 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
prap. Ivan Fidler


30. 1. 2009

Poškozené vozidlo
V noci ze čtvrtku na pátek 30.01.2009 se dosud neznámému vandalovi zřejmě nelíbilo jedno z vozidel zaparkovaných před diskotékou ve Svobodě nad Úpou. U vozidla utrhl zpětné zrcátko a poškodil jeho střechu a kapotu. Vzniklá škoda je poměrně nízká, přesto však vandalovi hrozí za spáchaný přestupek pokuta až 15 tisíc korun.
prap. Ivan Fidler


29. 1. 2009

Zloděj ukradl mobil 
V úterý 27. 1. 2009 krátce po půlnoci vyjížděli policisté ze Svobody nad Úpou do jednoho z restauračních zařízení v Janských Lázních, kde dosud neznámý pachatel odcizil v baru volně odložený mobilní telefon značky Sony Ericsson a peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Okradená žena vyčíslila škodu na částku necelých 5 tisíc korun. Za trestný čin neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Policie České republiky žádá všechny občany, aby si dávali na své osobní věci a cennosti lepší pozor. Nedávejte zlodějům šanci svou nepozorností.
prap. Ivan Fidler


27. 1. 2009

Krádež lyží
Policisté ze Svobody nad Úpou v pondělí dopoledne 26. 1. 2009 zadokumentovali případ násilného vniknutí do zajištěné skříně. Dosud neznámý pachatel v jednom z hotelů v Dolním Maršově násilím vnikl do skříně, ve které byly uloženy sjezdové lyže. Lapka si z objektu odnesl dva páry sjezdových carvingových lyží značek Elan a Head, ke kterým si přibalil sjezdové lyžařské boty značky Roxa. Poškození turisté vyčíslili škodu na částku necelých 15 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
prap. Ivan Fidler


26. 1. 2009

Nezaplacené alimenty
Policisté ze Svobody nad Úpou provádí šetření ve věci podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy, kdy otec neplatí soudem stanovené výživné na své dítě. Pokud svůj dluh ve výši necelých 7 tisíc korun neuhradí, hrozí mu až jeden rok vězení.
prap. Ivan Fidler


26. 1. 2009

Krádež věcí
Během poledne dne 26. 1. 2009 zůstal v jednom z rekreačních zařízení v Janských Lázních neuzamčený pokoj. Neopatrného jednání ze strany ubytovaných využil dosud neznámý pachatel a odcizil elektroniku a finanční hotovost v celkové výši téměř 15 tisíc korun. Dvěma poškozeným tak zůstaly kvůli jejich neopatrnosti pouze oči pro pláč.
prap. Ivan Fidler


25. 1. 2009

Sprejeři v akci
V přesně nezjištěné době do 24. 1. 2009 neznámý pachatel postříkal barvou několik nemovitostí ve Svobodě nad Úpou. Vandal si zřejmě neuvědomuje, že se dopouští trestného činu poškozování cizí věci, za který mu hrozí až jeden rok ve vězení nebo peněžitý trest.
prap. Ivan Fidler


24. 1. 2009

Vloupání do vozidla
V průběhu noci ze čtvrtku na pátek 23. 1. 2009 dosud neznámý pachatel násilím vnikl do zaparkovaného motorového vozidla tovární značky Volkswagen Passat. Lapka ve vozidle poškodil spínací skříňku, čímž způsobil majiteli vozidla škodu ve výši 15 tisíc korun.
prap. Ivan Fidler


23. 1. 2009

Nepozornost, šance pro zloděje
Dne 22.01.2009 odcizil neznámý pachatel v recepci jednoho z hotelů v Janských Lázních volně odloženou dámskou kabelku, ve které se nacházela finanční hotovost, osobní doklady a platební karty. Okradená žena vyčíslila škodu na částku necelých 2 tisíc korun. Kdyby žena neponechala svou kabelku bez dozoru na nestřeženém místě, nepřišla by o své věci a nevznikla by jí žádná škoda. Za trestný čin neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.
nprap. Ivan Fidler


22. 1. 2009

Kontrola silničního provozu
V průběhu zimní rekreační sezóny policisté Obvodního oddělení ve Svobodě nad Úpou věnují zvýšenou pozornost dodržování pravidel silničního provozu, která jsou ve značné míře porušována zejména zahraničními turisty. Tito nerespektují značky zákazu vjezdu do centra města Janské Lázně a jsou jim proto v blokovém řízení ukládány nemalé pokuty.
prap. Ivan Fidler


19. 1. 2009

Žena skončila v poutech
V neděli večer 18. 1. 2009 zkontrolovali policisté ze Svobody nad Úpou ženu, která odpovídala popisu hledané osoby. Provedenou  lustrací muži zákona zjistili, že na ni byl vydán Okresním soudem v Trutnově  příkaz  k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Po provedení nezbytných úkonů byla žena eskortována do Vazební  věznice v Hradci Králové.
nprap. Ivan Fidler


16. 1. 2009

Alkohol za volantem
V pátek večer 16. 1. 2009 vykonávala hlídka OOP Svoboda nad Úpou v obci Mladé Buky dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Při uvedené akci muži zákona zkontrolovali řidiče osobního motorového vozidla, který jevil známky opilosti. Při provedeném testu Drugwipe 5 na prokázání návykové látky bylo v těle řidiče zjištěno, že měl usednou za volant po požití zakázaných látek. Protiprávní jednání policisté dokumentují jako přestupek na úseku dopravy a čeká se na výsledek lékařského vyšetření. Nezodpovědnému řidiči hrozí pokuta, zákaz řízení motorových vozidel a v případě podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok odnětí svobody.
prap. Ivan Fidler


14. 1. 2009

Eskorta k soudu
Policisty OO PČR Svoboda nad Úpou byl v Janských Lázních vypátrán muž, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Hlídkou byl následně eskortován k Okresnímu soudu v  Trutnově, odkud byl po provedených úkonech propuštěn na svobodu.
prap. Ivan Fidler


14. 1. 2009

Dávejte pozor na své cennosti
Během poledního občerstvení v jednom z bufetů na Černé hoře ponechal turista na krátkou dobu bez dozoru svou bundu. Z oděvního svršku mu neznámý pachatel odcizil mobilní telefon v hodnotě 3 tisíce korun. Za přestupek proti majetku hrozí pachateli pokuta až do výše 15 tisíc korun. Policie radí všem občanům, nedávejte zlodějům šanci a své věci si dobře hlídejte.
prap. Ivan Fidler


13. 1. 2009

Smrt lyžaře
Dne 13.01.2009 kolem poledne na Černé hoře v Janských Lázních přecenil zahraniční turista své lyžařské schopnosti, ve vysoké rychlosti vyjel mimo sjezdovku kde narazil do stromu. Na následky zranění i přes rychlou lékařskou pomoc na místě zemřel. Policie radí všem návštěvníků horských středisek, nepodceňujte ochranné pomůcky a při lyžování používejte ochranné přilby a chrániče páteře!
prap. Ivan Fidler


12. 1. 2009

Lyžaři plní parkoviště
V průběhu zimní rekreační sezóny dochází zejména o víkendech k nájezdu lyžařů a dalších turistů do horských středisek. Z tohoto důvodu se značně komplikuje doprava a vyjímkou nejsou ani tvořící se kolony vozidel. Během dopoledních hodin jsou zcela obsazena veškerá parkoviště. Řidiči proto nechávají svá vozidla zaparkovaná i na místech, kde je toto zakázáno. Tito přestupci jsou následně řešeni Městskou policií Trutnov, která svým státním kolegům v tomto směru významně pomáhá.
prap. Ivan Fidler


11. 1. 2009

Ukradený Nissan
Dne neděli 11.01.2009  kolem poledne dosud neznámý pachatel odcizil z parkoviště u místního skiareálu osobní motorové vozidlo Nissan Patrol v hodnotě 300.000,- Kč. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok. Po terénním vozidle policisté intenzivně pátrají.
prap. Ivan Fidler


5. 1. 2009

Za výtržnictví až dva roky za mřížemi
Policisté ze Svobody nad Úpou krátce po půlnoci z neděle na pondělí 5.1.2009 vyjížděli do jednoho z místních restauračních zařízení, kde mělo dojít k incidentu mezi přítomnými hosty. Uvedené protiprávní jednání bude s největší pravděpodobností dokumentováno pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na dva roky.
prap. Ivan Fidler


4. 1. 2009
Ujel s plnou nádrží
Dne 04.01.2009 dosud neznámý řidič motorového vozidla natankoval na benzinové čerpací stanici ve Svobodě nad Úpou pohonné hmoty za necelé dva tisíce korun a bez zaplacení ujel. Za přestupek proti majetku lze obviněnému z přestupku uložit pokutu až do výše 15 tisíc korun.
prap. Ivan Fidler

2. 1. 2009

Domácí násilí
Dne 02.01.2009 řešili policisté Obvodního oddělení Policie České republiky Svoboda nad Úpou případ domácího násilí, kterého se měl dlouhodobě dopouštět místní muž na svých nejbližších, manželce a dvou dětech. Násilná osoba byla policistou vykázána ze společného obydlí a přilehlých prostor na dobu deseti dnů.  Celou věc policisté předali Intervenčnímu centru pro osoby ohrožené domácím násilím, které ve věci podnikne další kroky. Násilník bude dále řešen orgány činnými v trestním řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok.
prap. Ivan Fidler


30. 12. 2008

Zaplněná parkoviště
Policisté ze Svobody nad Úpou žádají všechny motoristy, kteří míří do tohoto horského střediska za zimními radovánkami, aby dodržovali pravidla silničního provozu a jezdili s co nejvyšší opatrností. Svoboda nad Úpou a Jánské Lázně hlásí zcela zaplněná parkoviště, tvoří se kolony a silniční provoz je velmi obtížný. Stejné problémy hlásí i Pec pod Sněžkou. Policisté žádají lyžaře aby svá vozidla odstavovali již na trutnovských parkovištích a k jízdě do hor využívali skibusy.
Obdobná situace je i směrem z Vrchlabí na Špindlerův Mlýn. Proto znovu vyzýváme všechny řidiče aby jezdili velmi opatrně a byli ohleduplní a trpěliví.
nprap. Jiří Prouza


29. 12. 2008

Upozornění pro řidiče
nprap. Jiří Prouza


25. 12. 2008

Preventivně bezpečnostní akce
Na celém území východních Krkonoš probíhají kontroly motorových vozidel


11. 12. 2008

Měď stále láká
Ve čtvrtek 11.12.2008 postoupili policisté Obvodního oddělení Policie České republiky ze Svobody nad Úpou zadokumentovaný spisový materiál týkající se krádeže měděných plechů komisaři Služby kriminální policie a vyšetřování v Trutnově s návrhem na zahájení trestního stíhání. Policistům se podařilo dopadnout pachatele majetkové trestné činnosti, který od září 2008 ukradl 250 kilogramů barevného kovu z budovy jednoho školského zařízení v Jánských Lázních. Plechy zloděj prodal a peníze použil pro vlastní potřebu. Poškozeným byla škoda vyčíslena na částku převyšující 37 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí šestadvacetiletému lapkovi trest odnětí svobody až na tři roky nebo peněžitý trest.
nprap. Jiří Prouza


26. 10. 2008

Zloděj kradl v domě
V průběhu noci ze soboty na neděli 26.10.2008 dosud neznámý pachatel  vnikl bez použití násilí do jednoho z nezajištěných rodinných domů ve Svobodě nad Úpou na  Horské ulici. Z bytu zloděj odcizil volně odloženou kabelku, ve které se nacházela finanční hotovost, platební karty a osobní doklady. Poškozenou byla škoda vyčíslena na  15 tisíc korun. Za trestný čin krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné držení platební karty  hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Policie České republiky radí všem občanům, aby si lépe chránili svůj majetek.
nprap. Udo Ertner

vytisknout  e-mailem