Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Slovo úvodem

Vítejte na stránkách Obvodního oddělení Policie České republiky Jaroměř. Jsme připraveni chránit Vaše životy, zdraví a majetky v kteroukoli denní i noční dobu. Policisté našeho oddělení vykonávají službu 24 hodin denně,  kdykoli můžete osobně učinit oznámení, nebo požádat o pomoc pracovníky stálé služby v recepci.

Pokud budete chtít jednat telefonicky, můžete tak učinit na číslech v níže uvedených kontaktech nebo na anonymní bezplatné lince tísňového volání 158. Toto volání je svedeno na operační středisko v Náchodě s nepřetržitým provozem. Policisté operačního střediska zajistí vyslání policejní hlídky, která se nachází nejblíže nahlášenému místu.
 
Mezi činnosti policistů místního oddělení patří zajišťování veřejného pořádku, ve spolupráci s dopravní policií dohled nad bezpečností a plynulostí silniční dopravy, pátrání po pohřešovaných a hledaných osobách, vyšetřování přestupků a trestných činů, provádění eskort zatčených a zajištěných osob, osob nezletilých a mladistvých na útěku z výchovných a diagnostických ústavů a podnapilých osob do protialkoholní záchytné stanice.
 
Policisté při svých činnostech úzce spolupracují s orgány státní správy a samosprávy, s městskou policií, s představiteli soukromého sektoru. Kromě represe jsou nedílnou součástí policejní práce také aktivity na poli prevence. Policisté besedují s občany na téma bezpečného chování,  prevence kriminality a sociálně patologických jevů. Navštěvují děti v mateřských školách, školách základních i středních a nezapomínají ani na seniory.

vytisknout  e-mailem