Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

OOP Fryšták v novém

ZLÍNSKO: Obvod zůstane díky městu zachován.  

Nejvyšší vedení Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a zástupci místní správy a samosprávy dnes slavnostně otevřeli prostory, které má nově k dispozici Obvodní oddělení ve Fryštáku. Doposud policisté sídlili v budově místního družstva. Teď budou přímo v centru samotného Fryštáku.
Ještě před rokem reálně hrozilo, že obvodní oddělení zanikne. Na nájemné obvodu se skládalo několik obcí z mikroregionu Lukovské Podhradí. I pro ně však začínaly být finanční příspěvky policii přítěží. Řešení se našlo přímo ve Fryštáku. Městský úřad nám dal k dispozici své prostory a navíc je na vlastní náklady nechal zrekonstruovat. Nájemné tedy policie nemusí platit vůbec, tedy až na náklady za spotřebovanou energii. Pomoc Městského úřadu ve Fryštáku dnes při slavnostním otevření ocenil ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Bedřich Koutný.
Obvodní oddělení Fryšták je oddělením nejmenšího typu. Policisté mají na starosti cca 15500 obyvatel. Rozlohou 175 km2 jde však o druhé největší území v rámci zlínského okresu (největší plochu mají Valašské Klobouky). Policisté zde ročně řeší průměrně 120 trestných činů a stovky přestupků.
Územní odbor Zlín má celkem osm obvodních oddělení (Zlín, Luhačovice, Vizovice, Slavičín, Fryšták, Napajedla, Otrokovice, Valašské Klobouky). Až na Napajedla a Fryšták sídlí všechna v prostorách, které jsou v majetku Policie ČR.

 

4. ledna 1012, mjr. Ing. Jana Bartíková

 

plk. Koutný a Mgr. Doležel otevírají staronové obvodní odděleníplk. Koutný a Mgr. Doležel otevírají staronové obvodní oddělení

vytisknout  e-mailem