Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Olympiáda policejních veteránů NOS PČR

Záštitu nad akcí převzal policejní prezident brig. gen. Mgr. Jan Švejdar. 

Foto z akceFoto z akceVe dnech 23. – 25. srpna 2019 se v areálu Vzdělávacího zařízení Pardubice uskutečnil tzv. „nultý“ ročník Olympiády policejních veteránů Nezávislého odborového svazu Policie ČR. Olympiádu jako společenské setkání a zároveň sportovní turnaj organizoval výbor NOS PČR pro policejní veterány pod záštitou policejního prezidenta brig. gen. Mgr. Jana Švejdara a náměstka ředitele KŘP Pardubického kraje pro SKPV plk. Mgr. Marcela Daníčka.

Několik desítek bývalých policistů organizovaných v rámci Nezávislého odborového svazu PČR změřilo své síly ve sportovních disciplínách, které byly inspirovány prověrkovými cvičeními pro policisty. Bývalí policisté si tak mohli znovu zkusit člunkový běh, kliky a další disciplíny. Soutěže se nesly v duchu fair play, ale také zábavy a přátelství, neboť při této olympiádě nešlo ani tak o sportovní výsledky, ale spíš o možnost setkat se s bývalými kolegy, zasportovat si, pobavit se a strávit příjemný den v dobré společnosti.

Většina přítomných využila nabídku ředitele Vzdělávacího zařízení Pardubice a se zájmem si v odpoledních hodinách prohlédla téměř celý areál. Bývalí policisté se tak mohli seznámit se současnou úrovní vzdělávacích aktivit realizovaných v tomto policejním vzdělávacím zařízení, určeném zejména pro službu kriminální policie a vyšetřování a další specialisty Policie ČR. Vyhlášení výsledků a předání cen se zúčastnila náměstkyně ředitele KŘP Pardubického kraje pro ekonomiku Renata Kaňková a ředitel Vzdělávacího zařízení MV Pardubice plk. Mgr. Pavel Novák.
Olympiáda veteránů NOS PČR se vydařila. Poděkování si vedle samotných pořadatelů a rozhodčích zaslouží i zaměstnanci vzdělávacího zařízení a sponzoři.
Pro všechny přítomné bývalé policisty se akce stala vítanou možností k potvrzení a udržení své sounáležitosti s naším bezpečnostním sborem a prohloubením kontaktu s ním. Pro většinu přítomných byla služba u Policie ČR jejich celoživotním posláním.

4. září 2019
Jiří Mergl
předseda NOS PČR pro veterány

por. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí

 

Odkazy do noveho okna

Foto č.1

Foto č.1 

Detailní náhled

Foto č.2

Foto č.2 

Detailní náhled

Foto č.3

Foto č.3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem