Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Oloupil dvě seniorky, třetí okradl

MOST - Přišel z vězení v prosinci, a opět kradl, šel do vazby; Policie kontrolovala restaurace i silniční provoz. 

Policie obvinila 26letého muže z Kolína a obvinila ho ze zvlášť závažného zločinu loupeže, přečinu porušování domovní svobody a krádeže. Muž měl v Mostě  oloupit dvě seniorky a třetí okradl. Vyšetřovatel podal podnět na vazbu, soud obviněného do vazby poslal. Ten byl již za loupež odsouzen a z vězení přišel loni v prosinci.

První případ loupeže se stal v lednu. Muž na sídlišti Zahradní zazvonil v pátém patře domu na ženu starší 80 let. Když mu otevřela dveře, tak ji od dveří násilně odstrčil a chtěl peníze. Nakonec ji tlačil oběma rukama do hrudníku tak silně, až žena narazila na stěnu v chodbě bytu, a spadla na zem. Toho muž využil, vnikl dovnitř a začal byt prohledávat. Poškozená vyběhla na chodbu a volala o pomoc, lapka z bytu utekl. K odcizení věcí nedošlo.

Druhý případ krádeže se udál v sousedním sídlišti Liščí vrch v únoru. Tam v pozdní odpoledne šla domů starší žena. U dveří svého bytu si položila na zem svoji otevřenou kabelku, aby si odemkla dveře. Toho lapka využil, sáhl do kabelky a odcizil peněženku. Poté z domu utekl. Žena za ním běžela, ale nedostihla ho.

Do třetice došlo k loupeži v únoru hned druhý den po krádeži. Na sídlišti Zahradní se v poledne vracela do místa svého bydliště seniorka. Nastoupila do výtahu a s ní i obviněný. Když vystupovala, muž do ní strčil zezadu a následně ucítila škubnutí za kabelku, kterou držela v ruce. Muži se podařilo kabelku ženě vytrhnout, důchodkyně ztratila rovnováhu a upadla na schody a padala dolů. Volala o pomoc. Křik uslyšel soused z domu, vyběhl ven za lupičem, a pronásledoval ho. Ten kabelku při útěku odhodil. Díky aktivní spolupráci tohoto občana byl lupič nedaleko místa činu ještě týž den zadržen a skončil v cele. Za tato jednání stíhanému hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Policie zjišťovala, zda je dodržován zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
Mostecká policie opět o víkendu vyrazila do restauračních zařízení. Cílem akce bylo zjistit, zda v těchto objektech není osobám mladším podáván či prodáván alkohol, či jim není umožněna hra na herních automatech a tak eliminovat bezpečnostní rizika v souvislosti s podáváním a požíváním alkoholu dětmi.  Policisté do akce zapojili i strážníky městské policie a vytipovali 17 objektů v teritoriu města Mostu.  Během noční akce policisté v jedné restauraci na sídlišti Zahradní zjistili přestupek, který se týkal zákazu kouření v provozovně, před jiným zařízením na témže sídlišti policisté odhalili tři mladíky, kteří měli pozitivní dechové zkoušky na alkohol, a další jeden mladistvý vycházel z restauračního objektu a měl též pozitivní dechovou zkoušku. Všechny děti policisté následně předali zákonným zástupcům. Případy šetří policisté obvodního oddělení Most Zahradní jako přestupky dle zákona O ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Policisty nyní bude zajímat, kde mladiství k alkoholu přišli.

Policisté v noci kontrolovali, zda řidiči neřídí pod vlivem návykových látek
O víkendu mostecká dopravní policie v rámci okresní akce kontrolovala řidiče v silničním provozu a zaměřila se hlavně na to, zda motoristé neřídí pod vlivem návykových látek. Během noci hlídky policie zastavily a zkontrolovaly 30 motorových vozidel a odhalily 10 přestupků v dopravě. Jeden přestupek bude postoupen do správního řízení, za 9 přestupků muži zákona řidičům uložili pokuty v příkazním řízení. V šesti případech motoristé porušili stanovenou rychlost. U jednoho vozidla byl zjištěn nevyhovující technický stav. Nikdo z kontrolovaných nebyl pod vlivem návykové látky

Řidičku zastavili, neboť neměla pásy, měla ale pozitivní test na drogy
Hlídka policistů mosteckého obvodního oddělení při kontrolní činnosti silničního provozu si všimla řidičky, která nebyla připoutána, a zastavila ji. Policisté zaregistrovali, že žena je nervózní, a pojali podezření, že motoristka je pod vlivem návykové látky. Proto u ní provedli test na drogy. Ten byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Policisté další jízdu ženě zakázali a vyzvali ji, aby se podrobila lékařskému vyšetření. Následně bylo 40leté Mostečance sděleno ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

nprap. Ludmila Světláková
Most 13. února 2018

vytisknout  e-mailem